Resmî açıklama geldi: Getir, n11’e ortak oldugetir n11

Getir şirketinin Türkiye’nin öncü alışveriş platformlarından n11’e yatırım yapmak için ağustos ayında başlattığı görüşmeler tamamlandı.

Daha önce gündeme gele konuda yapılan son resmî açıklamada şunlara yer verildi: “Rekabet Kurumu’nun onayı sonrası Getir, sermaye artırımı ile n11’e ortak olurken şirketin yönetiminden de sorumlu olacak. Hem yurt içinde hem de yurt dışında hızlı büyümesini sürdüren Getir, geçtiğimiz yılın ağustos ayında n11 için ortaklık görüşmelerini başlatmıştı.

Geçtiğimiz haftalarda ise Rekabet Kurumu, n11 hisselerinin bir kısmının sermaye artırımıyla satın alınması işlemine onay verdi. Mart 2013’te Doğuş Holding A.Ş. ile Güney Kore’nin en büyük gruplarından SK Planet Co. Ltd. ortaklığında kurulan n11’de mevcut ortaklar şirkette kalmaya devam ederken, Getir şirketin yönetim kontrolünden de sorumlu olacak.

20 milyondan fazla ürün ve 270 binden fazla kayıtlı iş ortağını 23 milyondan fazla kullanıcıyla buluşturan n11’e yapılan yatırım, Getir’in şimdiye kadar Türkiye’de hayata geçirdiği en büyük satın alma yatırımı oldu.”

Sadece Türkiye’de yurt dışında da büyüyen Getir, artık Türkiye’nin en değerli şirketleri arasında yer alıyor. Halen bilmeyenler için firma Türkiye’nin ilk Unicor’u konumunda da bulunuyor. Unicorn girişimlerin ya da şirketlerin özelliği değerlerinin 1 milyar dolar veya daha fazla olması.

İlginizi Çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

Read More