Renault Megane E-TECH ile Goodyear ortaklığı duyurulduRenault, Mégane E-TECH ile Goodyear ortaklığı duyuruldu

Fransız otomobil üreticisi Renault, tam elektrikli otomobili yeni Megane E-TECH Electric için orijinal lastik tedarikçisi olarak Goodyear ile anlaştı.

Mégane E-TECH Electric modelinin orijinal ekipman seçenekleri arasında beş farklı Goodyear lastiği ve lastik boyutu yer alıyor. Yaz lastiği olarak 195/60R18 boyutu için Goodyear EfficientGrip Performance 2 ve daha büyük boyutlu 215/45R20 için ise 5,7 kg/t ultra düşük yuvarlanma direnci ve hassas direksiyon performansı sayesinde Goodyear EfficientGrip Performance tercih edildi. Her iki boyutta da dört mevsim lastik seçeneği olarak Goodyear Vector 4Seasons Gen-3 modeli de sunulacak. Bu geniş ürün yelpazesi sonucunda Mégane E-TECH Electric’lerin yaklaşık dörtte üçü fabrikadan Goodyear lastikleriyle çıkacak.

Fransa’nın kuzeyindeki Douai’de bulunan Renault ElectriCity merkezinde Kasım 2021’de üretimine başlanan otomobilin ilk teslimatı 2022’nin ilk çeyreğinde başlayacak. Mégane E-TECH Electric’in Renault-Nissan-Mitsubishi İttifakı tarafından ortak geliştirilen elektrikli motoru yalnızca 145 kg ağırlığında ve teknik özelliklerine bağlı olarak 96 kW (130 beygir) veya 160 kW (218 beygir) güç üretiyor. Mégane E-TECH Electric aynı zamanda 110 mm pili ile en ince pile sahipken; 300 km’ye kadar menzile sahip 40 kWh (WLTP) ve 470 km’ye kadar menzile sahip 60 kWh olmak üzere iki farklı pil kapasitesiyle sunulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renault Megane E-TECH ile Goodyear özel bir çalışmaya imza attı

Mégane E-TECH Electric için sağlanan dört Goodyear lastiğin yanağında da lastiklerin Renault tarafından özel olarak seçilip onaylandığını belirten “R” ibaresi yer alıyor. Lastikler aynı zamanda Goodyear’ın Elektrikli Tahrik Teknolojisi (EDT) logosunu taşıyor. Goodyear’ın elektrikli araçlar için tasarladığı orijinal ekipman lastiklerin tamamının yanağında bulunan bu logo, lastiğin ilgili orijinal ekipman modelinin elektrikli araçlarının özel ihtiyaçlarına yönelik geliştirilmiş teknolojilerle donatıldığını ifade ediyor.

İlginizi çekebilir: Tam 2 bin beygirlik Ford Pro Electric SuperVan

Read More