Reklam destekli Netflix aboneliği için olası tarih ortaya çıktı

Yolda olan reklam destekli ucuz Netflix aboneliği hakkında yeni detaylar ses getirmeye devam ediyor. Bu sefer tarih gündemde.

Netflix, so dönemde yaşadığı ciddi düşüşü ve kayıpları daha ucuz aylık fiyatı olacak reklam destekli abonelik ile engellemek istiyor. İşte bu merak edilen yeni abonelik paketi, ortaya çıktığı kadarıyla yüzde 99 ihtimalle kasım ayında resmi olarak tanıtılacak. Netflix’in paket için tanıtımı öne çıkmak istediği, bunun arkasında da Disney+ için aralık ayında gelecek reklam destekli paketin olduğu aktarılıyor. Paket için firma birçok işe alım da yapıyor. Örneğin kısa süre önce ciddi işten çıkarma yapan Snap firmasının (Snapchat’in çatı şirketi) reklam konusunda en önemli isimleri olan Jeremi Gorman ile Peter Naylor Netflix’e geçti.

Bu paket bunlardan önce de fiyat konusunda ses getirmişti. Çıkan bilgilere göre beklenen paket “en alttaaylık 7 ila 9 dolar arasında bir fiyata sahip olacak. Şu an en ucuz abonelik paketi 10 dolar olan firma, yüksek ihtimalle reklamlı paket için 7 dolarlık bir başlangıç fiyatı seçecek. Bundan öne çıkan bilgilere göreyse reklam destekli abonelik planı çocuklara yönelik ana içeriklerde reklamlara sahip olmayacak. Bu konuda Disney’in yolundan giden Netflix, ortaya çıktığı kadarıyla yeni filmlerinde de reklam göstermeyecek. Yani reklamlar eksiksiz olarak her içerikte olmayacak, firma bazı içerikleri reklamlı paket içerisinde dahi reklamsız olarak gösterecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Netflix CEO’larından Ted Sarandos’un açıklamasına göre yolda olan paket çıktığında normal paketlerde olan her içeriğe de sahip olmayacak. En azından ilk aşamada birçok içeriğin standart paketlere özel kalacağı söyleniyor. Aynı zamanda reklam destekli abonelik satın alan kişiler, filmleri, belgeselleri ya da dizileri daha sonra izlemek için de cihazlarına indiremeyecek. Bu açıdan ucuz pakette birçok kişinin özellikle uzun yolculuklar özelinde hoşuna giden çevrimdışı kullanım olmayacak, bunun için daha pahalı diğer paketlerin seçilmesi gerekecek.

Reklam destekli abonelik paketi için Netflix, yazılım devi Microsoft ile ortaklık yapıyor. Bu konuda firma kendisi şunu aktarmıştı: Nisan’da tüketiciler için mevcut reklamsız temel, standart ve özel planlarımıza ek olarak yeni, daha düşük ücretli ve reklam destekli bir abonelik planı sunacağımızı duyurmuştuk. Bugün küresel reklam teknolojisi ve satış ortağımız olarak Microsoft’u seçtiğimizi duyurmanın memnuniyetini yaşıyoruz. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Microsoft, reklam destekli yeni hizmetimizi geliştirmek için birlikte çalışırken tüm reklam ihtiyaçlarımızı destekleme konusunda yeteneklerini kanıtlamış bir şirket. Daha önemlisi Microsoft zamanla hem teknoloji hem de satış alanında yenilikler yapma esnekliği de sundu. Üstelik üyelerimiz için güçlü gizlilik korumaları da sağlayacak.  

Henüz ortaklığımızın ilk günleri ve yapmamız gereken çok iş var. Ama uzun vadeli hedefimiz net: tüketiciler için daha fazla seçenek ve reklamcılar için üstün, ortalamanın üzerinde bir televizyon markası deneyimi sunmak. Bu yeni hizmeti hayata geçirirken Microsoft ile birlikte çalışacağımız için heyecanlıyız.”

Reklamlı Netflix aboneliğinden çok bu ilginizi çekebilir: Renault tarafından hazırlanan uçan araç çalışması

Read More