Redmi Note 11 ailesi yakında globale geliyor!


Ekim ayının sonlarında Çin’de Redmi Note 11 akıllı telefon serisi tanıtılmıştı. Redmi’nin bu güçlü ailesini henüz küresel pazarda görmedik ancak gelen bilgilere bakılırsa Redmi Note 11S‘i önümüzdeki ay görmemiz mümkün olacak gibi duruyor.

Bu bilgi, bu modelin Şubat ayı sonlarında tanıtılabileceğini iddia eden 91Mobiles portalı tarafından iddia edildi. Belirli bir tarih henüz belirtilmedi ancak firmanın bir önceki ailesi olan Note 10 ailesinde de benzer durum görülmüştü.

Redmi Note 11S 108 MPx kamera ile gelecek

Sızıntıcı Stufflistings, Redmi’nin akıllı telefonun Avrupa ve Asya pazarlarında dahili testlerine başladığını da sözlerine ekledi. Bu modelin küresel pazara da gelebileceği anlamına geliyor. Hindistan pazarında henüz bulunabilirlik net değil ancak, muhtemelen lansman konferansında her şeyi öğrenebileceğiz.

Henüz telefonun iç donanımı hakkında pek bir şey bilmiyoruz, ancak bazı raporlar bir MediaTek işlemci olacağını söylüyor. Şu anda belirtilmemiş olmasına rağmen cihazda 5G ağları desteklenebilecek.

Ana lens Samsung HM2 sensörlü 108 MPx çözünürlüğe sahip olmak üzere kamera alanının arkasına toplam üç lens yerleştirilecek. Bunu 8 megapiksel ultra geniş Sony IMX3555 lens ve ardından 2 megapiksel makro kamera takip edecek.

Ekran 90 hertz yenileme hızı alıyor ve 13 MPx selfie kamerası bulunuyor. Redmi’nin hangi ekran teknolojisini kullanacağı henüz belli değil. Redmi Note 11 serisinde Amoled ekran kullanılmıştı. Belki firma bu cihaz için de aynısını yapabilir.

Pil kapasitesi ve maksimum şarj hızı henüz net değil. Tasarım açısından düz Redmi Note 11‘in biraz daha gelişmiş sürümü olacağından pek farklı bir tasarımla geleceğini zannetmiyoruz.

Redmi Note 11S ülkemizde uygun fiyatlı olarak satışa sunulursa almayı düşünecek misiniz? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

Read More

Yorum yapın