Redmi K50 serisinden yeni teknik bilgiler geldiRedmi K50

Xiaomi alt markası Redmi birçok yeni akıllı telefon modeli üzerinde çalışıyor. Bunlar arasında Redmi K50 serisi de yer alıyor.

Redmi K50 serisi henüz tam olarak netleştirilmeyen birden fazla modelden oluşuyor. Burada beklenti K50 SE, K50, K50 Pro ve K50 Pro Plus etrafında toplanıyor.

İşte bu modellerin önümüzdeki ay resmi olarak lanse edilmesi bekleniyor. Yeni gelen bilgilere göre serideki tüm telefon modellerinde MIUI 13 arayüzü ön yüklü olacak. K50’lerden önce resmi olarak tanıtılması beklenen MIUI 13’ün ilginç olarak Android 11 ve Android 12 temelli iki farklı sürümü bulunuyor. Redmi K50 serisinde yüksek ihtimalle Android 12 temelli sürüm kullanılıyor.

Kaynakların elde ettiği bilgilere göre K50 modeli gücünü MediaTek imzalı Dimensity 7000 işlemciden alacak. Telefonun olası oyun versiyonu ise MediaTek Dimensity 9000 kullanacak gibi görünüyor. K50 Pro’da Snapdragon 870 beklenirken, ailenin en güçlüsü K50 Pro Plus ise yüksek ihtimalle Snapdragon 8 Gen1 üzerine kurulacak. Çok yakında tanıtılacak Snapdragon 8 Gen1, 2022’deki en güçlü mobil işlemcilerden birisi olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Redmi K50 serisi Türkiye’de satılmayabilir

Bu modeller Türkiye’ye çok daha farklı isimler altında getirilebilir. Biliyorsunuz Xiaomi bu furyayı devam ettiriyor. Xiaomi, Redmi ve POCO telefonlar farklı isimler altında farklı pazarlara götürülüyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın

Read More