Redmi K50 Gaming Edition özelinde Mercedes-AMG F1 ortaklığı duyurulduRedmi K50 Gaming Edition

Xiaomi alt markası Redmi’den yakında gelecek Redmi K50 Gaming Edition öncesinde Mercedes-AMG F1 ortaklığı duyuruldu.

Sürekli olarak yapılan resmi paylaşımlara göre 16 Şubat tarihinde Redmi K50 Gaming Edition karşımıza çıkarılacak. Aslında firmadan bir K50 serisi bekleniyor ve tam olarak K50, K50 Pro, K50 Pro Plus modellerinin lanse edilmesi konuşuluyor. Ancak resmi paylaşımlar sadece K50 Gaming Edition üzerine odaklandığından ilk olarak bu oyuna özel telefon tanıtılacak gibi görünüyor. İşte bu model, yapılan son resmi duyuruya göre özel bir Mercedes-AMG F1 sürümünü de sahip olacak.

Mercedes ile Xiaomi ilk defa bir araya gelmiyor. İki firmanın isim / tasarım ortaklığı yaptığı bazı elektrikli scooter modelleri de bulunuyor. Bu açıdan K50 özelinde kurulan ortaklık büyük sürpriz olmuyor. K50 Gaming Edition için çıkacak Mercedes-AMG F1 sürümü henüz nasıl görünecek bilinmiyor ve cihazda tasarım harici bir fark beklenmiyor.

Yapılan sızıntıya göre K50 Gaming Edition modeli gücünü Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alıyor ve 120W hızlı şarj destekli 4.700 mAh pil taşıyor. Bünyesinde yatay oyun keyfi için mekanik yapıda yan butonlar yer alan telefon, Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisini uzun süre yüksek performansta tutabilmek adına özel bir sıvı temelli soğutma sistemi taşıyor.

Redmi K50 Gaming Edition, diğer detaylara baktığımız zaman 6,67 inç 120 Hz OLED ekran üzerine kuruluyor ve önünde 16 megapiksel selfie kamerası bulunuyor. Arkasında 64 megapiksel + 13 megapiksel + 2 megapiksel kameraları bir araya gelen oyun telefonu, JBL imzalı hoparlör sistemiyle iddialı olacak gibi görünüyor. Tam boyutu 162 x 76.8 x 8.45mm olan cihaz, 210 gram ağırlığa sahip.

Daha önce de aktardığımız gibi Redmi K50 serisinden bir modelin Türkiye’de satılması ise pek olası değil. Firma yeni nesil “K” serisi telefonlarını Türkiye’ye ancak farklı bir isim altında getirebilir.

İlginizi Çekebilir: Ferrari’nin nefes kesen otomobili ile tanışın

Read More