Realme Xiaomi’ye resti çekti! Yeni telefonu bedavadan biraz pahalı!


Çinli teknoloji devi Realme, bütçe dostu akıllı telefon modelleriyle adından bahsettirmeye devam ediyor. Akıllı telefon fiyatlarının hem ülkemizde hem de dünya genelinde hızla yükseldiği şu günlerde popülaritesi artan Realme, son zamanlarda kullanıcıların en çok talep ettiği markaların başında geliyor.

Realme tarafından tanıtımı yapılan yeni akıllı telefon modeli V23i’ye baktığımız zaman, cihazın 6,56 inç büyüklüğünde ve 720 x 1612 piksel çözünürlüğünde IPS LCD ekrana sahip olduğunu görüyoruz. 90Hz ekran yenileme hızına sahip olan bu panel aynı zamanda ön yüzeyin yaklaşık %84,7’sini kaplıyor.

Realme Xiaomi’ye resti çekti! Yeni telefonu bedavadan biraz pahalı!

Gücünü MediaTek Dimensity 700 yonga setinden alan Realme V23i bu işlemci kümesini 4GB RAM + 128GB dahili depolama alanıyla destekleyecek. Arka yüzeyinde 13MP + 2MP’den oluşan ikili bir kamera kurulumuna sahip olan telefonun ön yüzeyinde ise 8MP’lik bir lens bulunuyor.

Elektriksel gücünü 5.000mAh’lık bataryasından alacak olan telefon aynı zamanda 10W hızlı şarj teknolojisine sahip olacak. Kutudan Android 12 tabanlı ColorOS 12 ile çıkacak olan telefonun hem Çin’de hem de global pazarda satışa sunulması bekleniyor.

Giriş seviyesi bir model olan Realme V23i’nin satış fiyatı yaklaşık 200 dolar civarında olacakken, bu telefonun ülkemizdeki satış fiyatının vergileri de hesaba kattığımız zaman 7.000-TL’nin üzerinde konumlanması bekleniyor.

Read More

Yorum yapın