Realme GT Master Edition Türkiye’de satışa sunulduRealme GT Master Edition

Türkiye’de fabrika kurup üretim yapan isimlerden Realme’nin Realme GT Master Edition isimli telefonu Türkiye’de satışa çıktı.

Güncelleme: Telefonun satış fiyatı aynı satış kanalında 7.999 TL’ye düştü.

Realme GT Master Edition ve GT Master Exploration Edition olmak üzere iki telefon modeli geçtiğimiz yılın sonunda resmi olarak lanse edilmiş ve dikkat çekmişti. İşte bu telefonlardan normal GT Master Edition, sürpriz şekilde “Realme Türkiye” garantisi ile büyük bir satışa kanalına giriş yaptı. 256 GB depolamaya sahip standart görünümlü telefon için belirlenen fiyat ise 9.393 TL gibi ilginç bir seviyede yer alıyor. Türkiye’ye üç farklı renkte getirilen GT Master Edition, teknik olarak bakarsak 6,43 inç 120 Hz FHD+ sAMOLED ekran üzerine kuruluyor.

Önünde 32 megapiksel selfie kamerası yer alan ve bu kamera bir ekran deliğinde olan telefon, arkasında güncel hemen her akıllı telefon modeli çoklu kamera kurulumu taşıyor. GT Master Edition burada tam olarak 64 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel makro kameraları alt alta konumlandırıyor. Firma bu modele gücünü Snadragon 778G işlemci ve 8 GB / 12 GB RAM ile veriyor. Türkiye’ye gelen sürümde 8 GB RAM yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Normalde 128 GB ya da 256 GB dahili depolama ile gelen GT Master Edition, günümüz için normal sayılacak 4.300 mAh pil üzerine kuruluyor. Telefonda bu pili şarj etmek adına 65W hızlı şarj sistemi kullanılıyor. Genel olarak aşırı iddialı olmayan telefon, fiyat etiketiyle herkese hitap etmiyor.

Realme GT Master Edition yanında bu da ilginizi çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

Read More