Realme GT 2 ve GT 2 Pro modelleri sadece Çin’e özel olmayacakRealme GT 2 Pro

Geçtiğimiz hafta tanıtılan Realme GT 2 serisi için beklenen açıklama resmi ağızdan geldi. Telefonlar Çin dışına da çıkacaklar.

Türkiye’de resmi olarak yer alan Realme’nin detaylarına buradan ulaşabileceğiniz yeni akıllı telefon serisi, bilmeyenler için tam olarak Realme GT 2 ve GT 2 Pro modellerinden oluşuyor. İşte bu şimdilik Çin’e özel modeller Madhav Sheth’in açıklamasına göre global olarak da satılacak. Şimdilik Hindistan dışında pazar adı verilmiyor ancak bunlar arasında yüksek ihtimalle Türkiye’de yer alıyor. En azından bir GT 2 modelinin önümüzdeki dönemde Türkiye’de de satılması bekliyoruz.

Fiyat açısından bakarsak Realme GT 2 Pro yurt dışında 614 dolar başlangıç fiyatına sahip. GT 2 içinse başlangıç 409 dolar seviyesinde bulunuyor. Telefonlardan GT 2, Türkiye’ye giriş yaptığından güncel kur ve vergiler ile en az 7-8 bin TL’lik bir fiyat ile satılacaktır. Realme GT 2 Pro ise Türkiye’ye gelirse güncel kur ve vergiler ile en az 10 bin TL olabilir.

Bu arada Madhav Sheth, Realme GT 2 serisi dışında başka açıklamalar da yaptı. Buna göre firma 2022’de karşımıza yeni dizüstü ve tablet modelleriyle çıkabilir. İlk tablet ve dizüstü modellerinin 2021’de lanse eden firma, ürün gamını yeni yılda da büyütmek istiyor. Bu arada Sheth önemli bir bilgi daha veriyor. Şirketin 2021’de de telefonları için 2 yıl ana güncelleme politikasını devam ettireceği açıklanıyor.

Detaylarına burada yer verdiğimiz bazı diğer BBK şirketleri üç yıl ana güncelleme verirken Realme’nin iki yılda kalması biraz tepki uyandırıyor. Firmanın 2021’de bu konuda önemli bir söz vermesi gerekiyor. Kullanıcılar artık bu konuda büyük önem veriyor.

İlginizi Çekebilir: Kendi dengesini kurabilen elektrikli motosiklet

Read More