Razer’dan bir ilk! Yeni bluetooth mikrofonun fiyatı ne kadar olacak?


Oyuncu ekipmanları üreten Razer, sektörde adını çokça duyurmuştu. Kulaklık, mouse, klavye gibi kaliteli ürünler üreten marka, ürün yelpazesine bir yenisini daha ekledi. Razer Seıren BT olarak adlandırılan bu ürün bir bluetooth mikrofon olarak kullanılıyor. Dilerseniz bir canlı yayında, dilerseniz bir vlog çekiminde oldukça rahat bir şekilde kullanabilirsiniz .O halde markanın ilk defa sektöre sunduğu bu cihazın biraz detayına inelim.

razer saıren bt

Tasarım konusunda ne kadar başarılı?

Razer Seıren BT tasarım konusunda, sektördeki diğer cihazlara göre oldukça başarılı. Şık tasarımı ve mat görünüşüyle rakiplerine kıyasla önde olduğunu söyleyebiliriz. 16 gr bir ağırlığı olan cihaz sizlere taktığınız zaman yokmuş hissi yaratıyor. Aynı zamanda cihazın dış çerçevesine bakacak olursak yan tarafta bir güç düğmesi, üst tarafta 3.5mm jak girişi ve mikrofonu, alt tarafında ise bir type-c şarj girişi bulunuyor. Cihazı herhangi bir yere sabitlemek istediğinizde arkada bulunan klipsi ile bunu yapabilirsiniz. Klipsin üzerinde yazan Razer yazısı da oldukça zarif duruyor.

razer seiren bt tasarım ve kutu içeriği

Tasarım tarafında oldukça başarılı olan Razer Seıren BT’nin kutusundan ses patlamalarına ve gürültüye karşı bir adet normal sünger, bir adet kürklü sünger, şarj kablosu, kullanım kılavuzu ve Razer stickerı çıkıyor.

Razer Seıren BT özellikler neler?

Bluetooth 5.0 ile gelen bu cihaz iPhone 8 ve üzeri, Samsung S7 ve üzeri,  iPad 6 ve üzeri, Samsung Galaxy Tab A ve üzeri, İOS 13 ve üzeri, Huawei Mate 20 ve üzeri ve Android 9 ile uyumludur. 10 metre uzaklığa kadar ses alabilen cihazda, Omnidirectıonal microphone sayesinde nereye dönerseniz o yönden ses almaya devam ediyor.

Razer Seiren BT’nin kullanım süresi ise AI kapalı ise 6 saate kadar, AI açık ise 4 saate kadar ve sadece müzik için 10 saate kadar dayanabilme garantisi sunuyor. AI ve daha fazlasını ayarlayabilmek içinse Razer Streaming uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Bu uygulama üzerinde bluetooth mikrofonunuza özelleştirmeler yapabiliyorsunuz. Bu özelleştirmeler arasında uyku moduna alma, AI ayarını düzenleyebilme, mikrofonu sessize alma, ses gecikmelerini önleme gibi birden fazla kişiselleştirmeler yer alıyor. Aynı zamanda bir de uygulama içerisinde cihazın şarjının ne kadar kaldığını görebilirsiniz.

RAZER SEIREN BT STREAMİNG UYGULAMASI

Teknolojioku ekibi olarak Razer Seiren BT’yi sizler için test ettik. Cihaz için deneyimlerimizi söylemek gerekirse birkaç eksiğinin olduğunu ve bizi tam da tatmin etmediğini söyleyebiliriz. Bu zamana kadar hep başarılı cihazlar üreten marka bu konuda biraz tökezlemiş gibi görünse de ilk bluetooth mikrofonu olduğunu göz önüne almamız gerekiyor. Bundan sonra sunacağı ürünerde eminiz ki daha iyi iyileştimeler yaparak karşımıza çıkacak. Henüz Türkiye de bu ürünü göremesek de başka ülkelerde 100$ dan satışa sunuluyor.Daha detaylı bilgi için Youtube kanalımızda sizler için hazırladığımız videomuzu izleyebilirsiniz.

Read More

Yorum yapın