Razer, iPhone ve Android telefonlar için RGB’li soğutma fanı tanıttı

Razer

Oyun pazarının dev isimlerinden Razer, bugün iPhone ve Android telefon kullanıcılarına odaklandı ve RGB soğutma fanı tanıttı.

Hem MagSafe (Mıknatıs temelli) destekli iPhone 12 ve iPhone 13 modellerini hem de yan bağlantı ile Android akıllı telefonları odak noktasına alan RGB’li soğutma fanı, telefonların oyun sırasında performans kaybına uğramasını engelliyor.

Bünyesinde 6.400 RPM’e kadar çıkabilen 7 bıçaklı bir fan yer alan ürün, gücünü USB-C üzerinden alıyor ve RGB renkleri konusunda özelleştirme sunuyor. Yerleşik pile sahip olmaması ve MagSafe üzerinden güç alamıyor olması üzücü duran ürün, 60 dolar gibi az sayılmayacak bir fiyata satılıyor.

Pazarda şu an çok sayıda benzer yapılı ancak daha ucuz telefonlara özel soğutma fanları bulunuyor. Bu açıdan Razer’ın 60 dolarlık üründen çok fazla satış yapabilmesi olası durmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone için MagSafe temelli soğutma fanı akla direkt Razer imzalı akıllı yüz maskesini getirdi

Razer’ın resmi sitesinde 100 dolardan satışa sunulan ürün, hatırlamak adına dünyanın en akıllı maskesi olarak geçen bu ürün, Project Hazel olarak geçiyor. Tanıtım videosu aşağıda yer alan maske, yüksek filtreleme ile virüslere karşı ciddi koruma getiriyor.

Havadaki partiküllerin yüzde 95’ini tutabilen ürün, özel bir hazne ile geliyor. Bu hazne UV ışık ile maskeyi sterilize edebiliyor. Bünyesinde bir RGB ışık da yer alan yüz maskesi, ön kısmı şeffaf olduğundan ağız hareketlerini gizlemiyor.

Ürünün bünyesinde bir de mikrofon yer alıyor. Bunu kullanan maske yerleşik hoparlör üzerinden sesin dışa çok daha net çıkarılmasına yardımcı oluyor. Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renkte tasarlanan Razer imzalı maske merak uyandırıyor.

Maskenin tanımı videosu:

Read More