PUBG Mobile oyuncuları su gibi para harcıyor!


Oyun dünyasının artık iki kutuplu yapıdan sıyrılarak üç kutuplu bir yapıya büründüğünü daha önce çok defa söylemiştik. Buna göre önceden konsol ve PC arasında gidip gelen oyun sektöründe artık mobil cihazların da sözü geçiyor. Hatta ortaya çıkan yeni bir veri, mobil oyunların bu konuda ne kadar iddialı olduğunu da gözler önüne seriyor.

Yapılan son araştırmalara göre, dünyanın en popüler mobil oyunlarından biri olan PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile ya da nam-ı diğer PUBG Mobile, yayın hayatına başladığı 2018 yılından bu yana 9 milyar dolardan fazla hasılat elde etti. Üstelik bu gelirin içerisinde, Hindistan pazarından sağlanan milyar dolarlar da bulunmuyor.

PUBG Mobile oyuncuları su gibi para harcıyor!

Bir mobil oyunun bu kadar yüksek gelir elde edebilmesi gerçekten inanılmaz. Nitekim oyun denildiğinde akla gelen ilk isimlerden olan Grand Theft Auto serisinin 2013 yılında çıkan son oyunu GTA 5, satışa 2013 yılında sunulmasına ve aradan neredeyse 10 sene geçmesine rağmen ancak yapımcısına 7,68 milyar dolar gelir getirebildi.

Her ne kadar PUBG Mobile bu kategoriye ait uç bir örnek olarak gösterilse de yine de sektörde 1 milyar dolar gelir barajını geçen onlarca mobil oyun olduğu biliniyor ki bu durum da artık mobil oyunların en az konsol ve pc oyunların kadar ciddiye alınması gerektiğini göstermiş oluyor.

Read More

Yorum yapın