Projektörlü bilgisayar konsepti “Lenovo MOZI” dikkat çekiyor

Dünyanın en büyük bilgisayar üreticileri arasında yer alan Lenovo, bu sefer bir konsept ile dikkat çekmeyi başarmış durumda.

Bilgisayar pazarında son dönemde ilginç adımlar atılıyor. Örneğin uzun yıllardır değişmeyen dizüstü bilgisayar dünyası, çift ekranlı ilginç modeller yanında katlanabilir ekranlı cihazlar ile farklılaşıyor. Firmalar kapalı kapılar ardında başka projeler üzerinde de çalışıyor. Bunlardan birisi olan Lenovo MOZI, Red Dot üzerinde karşımıza çıkan “farklı” bir bilgisayar modeli. Red Dot sayfasında bir “akıllı notebook” olarak tanımlanan ürün, temelde dizüstü bilgisayar ve projektörü bir araya getiriyor. Normal projektörlerden farklı olarak kitap kadar ince olan model, gövdeye girip çıkabilen çok ince bir klavyeye sahip. Üst kısmında da projektör donanımı yer alan ürün, bu sayede bir monitöre ihtiyaç duymuyor. Ürün kısa mesafeli projektör çalışma mantığıyla önüne konulduğu her yüzeyi devasa bir ekran haline getirebiliyor.

Yerleşik bir pile sahip olduğu düşünülen modelin üst kısmında Dolby Atmos sertifikalı bir hoparlör sistemi bulunuyor. Bu bağlamda Windows işletim sistemini temele alan ürün kullanmak için harici olarak tek ihtiyaç fare oluyor. Fotoğraflarda herhangi bir fare gösterilmiyor.

Şimdilik sadece yukarıda gördüğünüz tek bir görseli paylaşılan ve Red Dot Design Award almaya hak kazandığı aktarılan Lenovo MOZI, şu an için yakın zamanda ticari bir seçenek olarak pazara çıkacak gibi görünmüyor. Ancak yine de ileride bir sürpriz yapılabilir, böyle ilginç bir ürün potansiyel yüksek fiyat etiketi ile pazarda ses getirebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dünyanın ticari olarak satışı yapılan ilk katlanabilir ekranlı dizüstü modelini pazara sunan Lenovo’nun ürün gamında başka dikkat çekici ürünler de yer alıyor. Birçok alanda yer alan firma, bilgisayar konusunda pazar lideri konumunda bulunuyor.

Lenovo MOZI yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Read More