Porsche, elektrikli bisiklet pazarındaki kilit Fazua alımını duyurduPorsche

Dünyanın en özel otomobil modellerine imzasını atan isimlerinden Porsche, elektrikli otomobil gibi elektrikli bisiklet pazarında iddialı durumda.

Porsche, elektrikli otomobil pazarına büyük önem veren Almanya merkezli otomobil üreticileri arasında yer alıyor. Taycan serisi birden fazla tamamen elektrikli aracı Türkiye dahil birçok pazarda satışa sunan dev isim, diğer ulaşım alanlarını da es geçmiyor ve bu alanların başında elektrikli bisiklet tarafı da geliyor. Hali hazırda detaylarına burada yer verdiğimiz elektrikli bisiklet modellerinin satışını yapan firma, gelecekte bu alana daha çok önem verecek. Çünkü firma artık resmi olarak Fazua şirketini satın aldı. Fazua, elektrikli bisikletler için özel motor / pil sistemleri üreten bir isim ve alanda büyük bir tecrübeye sahip. Bu açıdan çok mantıklı bir adım atan dev otomobil üreticisi, firmanın özellikle pil ile motoru bir araya getiren kompakt Fazua Evation aktarım sistemiyle çok iddialı bisikletler karşımıza çıkabilir.

Hali hazırda birçok farklı elektrikli bisiklet üzerinde yer alan Fazua Evation, pil ile motoru bir araya getirmesi yanında çıkarılabilir yapısıyla da fark yaratıyor. Bu sayede elektrikli aktarım altyapısı (Pil ile motor) gövdeden saniyeler içerisinde ayrılabiliyor, bu sayede çok daha düşük ağırlığa sahip normal bir bisiklet elde edilebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Porsche, daha önce de önemli bir yatırım yapmış ve üst seviye elektrikli bisikletlere imza atan Greyp Bikes’ın en büyük hissedarı halini almıştı. Bu şirkette daha önce de hissesi bulunan Porsche, son yatırım ile firma üzerindeki payını artırmıştı. Bu sayede Hırvatistan merkezli Greyp Bikes’ın geleceğini garanti altına alan firma, o zaman yapılan açıklamaya göre bu yatırımı başka bir firmanın Greyp Bikes’ın kontrolünü ele geçirme riskini almamak için atmıştı.

İlginizi Çekebilir: Etkileyici Porsche Müzesi içinde drone ile bir tur atın

Read More