Popüler yapay zeka robotu ChatGPT artık ücretli bir sürüme sahip!


Yapay zekanın günden güne geliştiği bir gerçek. Ancak bugüne kadar söz konusu gelişimi daha çok akıllı telefonların kamera ayarlarında, kablosuz kulaklıkların gürültü engelleme sensörlerinde ve daha bunlar gibi onlarca farklı “gizli” alanlarda gördüğümüz için, ya çok önemsemedik ya da tam olarak anlayamadık. Ancak geçtiğimiz yılın Kasım ayında ortaya çıkan ChatGPT programı, yapay zekanın ne demek olduğunu tam olarak hatırlamamızı sağladı.

Neredeyse her tür soruya mantıklı yanıtlar veren, hemen her konuda insanların merakını giderebilecek düzeyde bilgi paylaşan ve dahası bunu her dilde rahatlıkla yapabilen ChatGPT, kısa sürede muazzam bir başarıya imza atmıştı. İşte söz konusu ilgiden daha fazla gelir elde etmek isteyen OpenAI, yapay zeka programının Profesyonel bir sürümünün satışa sunulacağını açıkladı. Peki aylık ücretinin 42 dolar olacağı açıklanan bu sürüm, ücretsiz sürümden farklı olarak neler sunacak?

Popüler yapay zeka robotu ChatGPT artık ücretli bir sürüme sahip!

Gelen ilk bilgilere göre, profesyonel sürüme geçiş yapanların sorularına yanıt alabilmeleri için herhangi bir beklemeye tabi olmaları söz konusu olmayacak. Nitekim şu an yaşanılan yoğunluk nedeniyle sık sık sistemin kapatıldığını ve bir sonraki güne kadar ulaşılamadığını görüyoruz. Ayrıca eğer profesyonel sürüme geçerseniz hem sorularınız daha hızlı yanıtlanacak hem de öncelikli kişiler listesine alınacaksınız.

Son olarak şu an için söz konusu fiyatlandırmanın yalnızca dolar bazında yapıldığını ve farklı ülkelerin para birimlerine yönelik şimdilik bir çalışmanın bulunmadığını da belirtelim.

Read More

Yorum yapın