POCO X4 GT Türkiye satış fiyatı resmen açıklandı


Çinli akıllı telefon üreticisi POCO, genelde alt ve orta segment modelleriyle bilinen bir isim. Şirketin amiral gemisi modelleri ise genelde rakiplerine göre daha uygun fiyatlardan satışa sunuluyor. Ancak POCO bunu yapabilmek için elbette ki malzeme kalitesinden taviz vermek zorunda kalıyor.

İşte Çinli şirketin en yeni güçlü akıllı telefon modellerinden biri olan ve geçtiğimiz Haziran ayında resmi tanıtımı gerçekleştirilen POCO X4 GT’nin Türkiye satış fiyatı da belli oldu. Şimdilik ülkemizde yalnızca 8GB RAM ve 256GB dahili depolama alanı modeliyle satışa sunulan cihazın fiyatı 14.999-TL olarak belirlendi. Peki Çinli akıllı telefon üreticisinin yeni modeli bizlere hangi özellikleri sunuyor?

POCO X4 GT Türkiye satış fiyatı resmen açıklandı

İlk olarak ekrandan başlayalım, bu cihazda 6,6 inç büyüklüğünde ve Full HD+ çözünürlüğünde 144Hz LCD ekran bulunuyor. Gücünü Dimensity 8100 yonga setinden alan X4 GT modelinde bu işlemci 8GB RAM ve 256GB dahili depolama alanıyla desteklenmiş. Arka yüzeyinde 64MP + 8MP + 2MP + 2MP’den oluşan dörtlü bir kamera kurulumu bulunan X4 GT’nin ön yüzeyinde ise 20MP’lik tek bir lens bulunuyor.

Cihaz elektriksel gücünü 5080mAh büyüklüğündeki bataryasından alıyor. Ayrıca bu bataryanın 67W hızlı şarj teknolojisini desteklediğini de söyleyelim. Bakalım oldukça tatmin edici özelliklere sahip olan POCO X4 GT Türkiye pazarında nasıl sonuçlar elde edecek?

Read More

Yorum yapın