POCO X3 GT daha fazla bölge için güncelleniyor! ROM nasıl kurulur anlatıyoruz!


Xiaomi, MIUI 12.5’in Gelişmiş sürümünü POCO X3 GT modelleri için daha fazla bölgede başlatıyor. Güncelleme Endonezya’da ve Global ROM’a sahip kullanıcılar için sunuluyor. Güncellemenin önümüzdeki birkaç gün içinde daha fazla pazarda yayınlanması bekleniyor.

Bu sürümün yapı numarası, Android 11 tabanlı V12.5.4.0 RKPIDXM sürümü ile tanımlanıyor. Güncelleme detaylarında Odaklanmış algoritmalar, Sıvı depolama, Atomize bellek ve Akıllı denge gibi MIUI 12.5 Gelişmiş Sürüm değişiklikleriyle birlikte gelir. Ayrıca gizlilik ve güvenlikle ilgili hataların yanı sıra sistem performansı da artıyor.

Endonezya İçin

Güncellemeyi aşağıdan indirip telefonunuza rahatlıkla kurabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantı ile kurma için şu adımları takip edebilirsiniz:

  1. İlk önce ayarlardan “Telefon Hakkında” bölümüne gidin.
  2. Daha sonra “MIUI Sürümü” yazan yere geliştirici oldunuz uyarısı çıkıncaya kadar tıklayın.
  3. Geliştirici olduktan sonra güncellemeleri denetle kısmındaki 3 noktaya tıklayıp “Güncelleme dosyasını seç” kısmına tıklayıp indirdiğiniz dosyayı yükleyebilirsiniz.

Bir diğer yöntem ise ROM dosyasını flashlayıp telefonunuza kurmak. Bu yöntem için cihazınızda Recovery moduna geçmeniz gerekiyor. İndirdiğiniz dosyayı telefona veya SD karta attıktan sonra aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

  1. Bunun için telefonunuzu kapattıktan sonra açarken “Ses açma + Güç” tuşlarına aynı anda basarak açın.
  2. Cihazınız Recovery modunda açılacaktır. Açıldıktan sonra “İnstall” bölümünden indirdiğiniz dosyayı seçip yükleyebilirsiniz.

Not: Bu yöntem için Bootloader kilidinizin açık olması gerekebilir.

POCO X3 GT (Endonezya) – İndirme Bağlantısı 

Global İçin

POCO X3 GT global içinde MIUI 12.5 Enhanced Edition’ı almaya başladı. Şu anda POCO X3 GT Global kullanıcıları için güncelleme mevcut durumda. Diğer bölgeler güncellemeyi önümüzdeki birkaç gün içinde alabilir.

Küresel kullanıcıları için en son Poco X3 GT yazılım güncellemesi derleme sürümü V12.5.7.0.RKPMIXM olarak tanımlanıyor.

Yukarda anlattığımız yöntemle telefonlarınıza bu güncellemeyi kurabilirsiniz.

POCO X3 GT (Küresel) – İndirme Bağlantısı 

Değişiklik Günlüğü

MIUI 12.5 Geliştirilmiş

  • Hızlı performans. Yükler arasında daha fazla ömür.
  • Odaklanmış Algoritmalar: Yeni algoritmalarımız, sistem kaynaklarını belirli sahnelere göre dinamik olarak tahsis ederek tüm modellerde sorunsuz bir deneyim sağlar.
  • Atomize Bellek: Ultra-ince bellek yönetim mekanizması, RAM kullanımını daha verimli hale getirecektir.
  • Sıvı Depolama: Yeni hassas depolama mekanizmaları, sisteminizi zaman geçtikçe canlı ve duyarlı tutacaktır.
  • Akıllı Denge: Temel sistem iyileştirmeleri, cihazınızın amiral gemisi donanım özelliklerinden en iyi şekilde yararlanmasını sağlar.

Read More

Yorum yapın