POCO M4 modeli için ilk Türkiye satış işareti göründüPOCO M4

Xiaomi alt markası POCO’nun akıllı telefon modeli POCO M4 Pro 5G altına bir POCO M4 modeli de dahil edilecek.

Çok yakında Türkiye’de satılacak POCO M4 Pro 5G için geçtiğimiz haftalarda resmi Türkiye sayfası açılmış ve satış müjdesi verilmişti. 7 Ocak itibarıyla halen Türkiye’de satışa sunulması beklenen telefonun altına konumlandırılacak olan telefon POCO M4 ise kısa süre önce Xiaomi Türkiye’nin MIUI Rom Download sayfasına giriş yaptı. Kesin değil ancak bu durum şubat ayında tanıtılacak telefonun Türkiye’de satılacağını gösteriyor olabilir. Daha önce buraya girip Türkiye’de resmen satılmayan telefonlar oldu ancak bütçe dostu olacak M4 için satış adımı atılabilir.

Peki M4 modeli neler sunacak? Daha önce yapılan bazı sızıntılara göre M4 arkasında 64 megapiksel ana + 8 megapiksel + 2 megapiksel kameraları bir araya getirecek. POCO M3’ün yerini alacak M4, gücünü yüksek ihtimalle MediaTek imzalı bir işlemciden alıyor ve LCD panelinde 90 Hz yenileme hızı sunuyor. Kutusundan Android 11 ile çıkması beklenen telefon için henüz fiyat belli değil.

M4 Pro 5G ise hatırlamak adına gücünü 6 nm Mediatek Dimensity 810 işlemciden alıyor. 5G desteği olan telefon, 6,6 inç boyutunda FHD+ 90 Hz IPS LCD ekran üzerine kuruluyor. Taşıdığı 5.000 mAh pilini 33W hızlı şarj ile 1 saatin altında tamamen dolduran POCO M4 Pro 5G, hafif kullanımda 2 günlük ömür getiriyor.

Telefonun önündeki ekran deliğinde 16 megapiksel selfie kamerası yer alıyor. Arkada ise 50 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı olmak üzere iki farklı kamera yer alıyor. Kutusundan Android 11 üstü MIUI 12.5 ile çıkan 3.5mm kulaklık girişli M4 Pro 5G, dinamik sanal RAM teknolojisini de beraberinde getiriyor.

İlginizi Çekebilir: Ferrari’nin nefes kesen otomobili ile tanışın

Read More