PlayStation için geliştirilen “Game Pass” rakibi için çok az kaldıPlayStation 5

Oyun tarafının önemli isimlerinden Sony, PlayStation için “Xbox Game Pass” rakibi geliştiriyor. İşte bu servis çok yakında geliyor.

Xbox Games Pass hep söylediğimiz gibi çok sevilen bir hizmet. Halen bilmeyenler varsa Game Pass’te aylık abonelik ile 100’den fazla oyuna erişim sağlayabiliyorsunuz ve bu oyunları seçtiğiniz pakete göre Xbox konsollar ya da PC’de oynayabiliyorsunuz. Game Pass, özellikle bütçe sorunu olanlar için harika bir nimet olarak görülüyor. İşte tam da bunun bir benzeri sonunda PlayStation tarafı için de geliyor.

Jason Schreier’in geçtiğimiz aylarda verdiği bilgiye göre sistem Spartacus kod adı altında uzun zamandır geliştiriliyor. Bu sistem ile aylık bir ücret ödenerek birçok PlayStation oyununa toplu olarak erişim sağlanabilecek. Kaynağa göre Sony oyunculara birden fazla paket sunacak. En üst pakette PS1/PS2/PSP oyunları dahi yer alacak.

Yine Jason Schreier’e göre çok merak edilen hizmet önümüzdeki hafta resmi olarak lanse edilecek. Daha önce tahmin edildiği gibi yaz dönemi başlamadan kullanıma sunulacak servis, en son fiyat konusunda gündeme gelmişti. Sony’nin Xbox Game Pass rakibi, ortaya atılan iddialar doğru çıkarsa aylık en az 10 dolara elde edilebilecek. Bu pakette sadece aylık sunulacak oyunlar yer alacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aylık 13 dolar veren oyuncular, aylık sunulacak oyunlar yanında çok sayıda oyuna ev sahipliği yapacak bir PS oyun kütüphanesine erişim sağlayacak. Aylık 16 dolar veren yani en üst paketi satın alan oyuncular ise diğer pakettekilere ek olarak oyunları bulut üzerinden oynayabilecek, oyun deneme sürümlerine erişim sağlayacak ve klasik oyunlara erişebilecek.

Bu servise abone olanlar için PS Now ile PS+ bir arada sunulacak ve çıkışta dikkat çekecek büyük oyunlar verilecek. Yeni Sony imzalı özel oyunlar ise gelen ilk bilgilere göre ilk günden bu servise eklenmeyecek. Sony bu sayede PS özel oyun satışlarını baltalamayacak.

PlayStation planları yanında bu da ilginizi çekebilir: La Casa de Papel: Kore için çıkan tanıtım videosu

Read More