PlayStation 5’in resmi satış fiyatı zamlandı ancak gerçek fiyatı bunun iki katı!


Dünyanın en önemli oyun konsolu üreticilerinden biri olan Sony, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, maliyet artışlarını bahane göstererek PlayStation 5 fiyatlarını Amerika Birleşik Devletleri hariç neredeyse dünyanın geri kalanının tamamında arttırmıştı. Avrupa kıtası için belirlenen %10’luk zam oranının Türkiye için de uygulanacağını düşünüyorduk, öyle de oldu.

Sony tarafından yapılan açıklamaya göre, PlayStation 5’in tavsiye edilen yeni satış fiyatı 13.199-TL olarak duyuruldu. Zam öncesi fiyatın 11.999-TL olduğu düşünüldüğünde, gelen zammın tam olarak %10 oranında olduğunu görüyoruz. Ancak piyasadan haberi olmayan okurlarımız için kötü haberlerimiz bununla sınırlı değil.

PlayStation 5’in resmi satış fiyatı zamlandı ancak gerçek fiyatı bunun iki katı!

Eğer şimdi bu fiyatta fazla değilmiş deyip kendinize bir PlayStation 5 almak isterseniz istediğiniz kadar arayın bu fiyattan “dolandırıcı” olmayan bir satıcı bulmanız pek mümkün değil. Bunun nedeni ise, her ne kadar Sony PlayStation 5 için resmi bir fiyat açıklasa da, bu fiyat sadece tavsiye edilen fiyat niteliğinde. Piyasaya bakıldığında ise zam öncesi fiyatların 16.000-TL civarında dolaştığını görüyorduk.

Eğer bugünden itibaren yeni bir PlayStation 5 satın almak isterseniz muhtemelen 19.000-TL’nin üzerinde bir bedel ödemeniz gerektiğini de göreceksiniz. Öte yandan eğer standart sürümü değil de PlayStation 5 Dijital’i tercih ederseniz onun fiyatı da 17.000-TL dolaylarında olacaktır.

Read More

Yorum yapın