PlayStation 5 kullanıcılarına müjde!


PlayStation 5 kullanıcılarını ilgilendiren muhteşem bir güncelleme gündeme geldi. Buna göre konsol için 1440p desteği beta sürümü olarak piyasaya sürüldü. 1440p monitör kullanan oyuncular için ideal olabilecek güncelleme oldukça değerli. Bu arada 1440p’nin yalnızca 60Hz ve 120Hz çıkışı desteklediğini ve Değişken Yenileme Hızı (VRR) özelliğinin mevcut olmadığı notunu söylemiş olalım. VRR, yalnızca 1080p ve 2160p modları için destekleniyor.

PlayStation 5 kullanıcılarına müjde!

Çözünürlük değişikliklerinin yanı sıra bu güncelleme ile “oyun listeleri” ya da bir başka deyişle klasör özelliği sunuluyor. Liste başına 100 öğeye kadar 15 adede kadar oyun listesi (bunlar disk, dijital ve akış oyunları olabilir) oluşturabilirsiniz.

Ayrıca bu güncelleme, en son oynadığınızda ilgilendiğiniz son etkinliği göstererek bir oyuna geri dönmeyi kolaylaştırıyor. Ve 3D Sesi denemek istiyorsanız, hangisini tercih ettiğinizi görmek için normal Stereo Ses ile arasında geçiş yapmak artık çok daha kolay hale geliyor.

Önizleme olarak yeni bir özellik mevcut – sesli komutlarla YouTube araması. “Hey, PlayStation, YouTube’da [anahtar kelime] bul” dediğinizde YouTube uygulaması açılacak ve aramayı gerçekleştirecektir (oyun sırasında bile). Bu özelliğin sadece İngilizce dilinde ve şimdilik sadece ABD ve İngiltere’de kayıtlı PS5 oyuncuları için mevcut olduğunu belirtmemiz gerekir.

Buraya kadar bahsettiklerimiz bugün kullanıma sunulan yeni özellikler, ancak Android ve iOS için PS Uygulaması için bu ayın ilerleyen günlerinde yapılması planlanan bazı büyük yükseltmeler de mevcut.

Uygulama güncellemeyi aldığında, doğrudan telefonunuzdan veya tabletinizden bir PS Remote Play oturumu başlatabileceksiniz, sadece PlayStation 5‘in Dinlenme Modunda olduğundan emin olun.

Ayrıca PS Uygulaması, arkadaşlarınızın oyununu izleyebilmeniz için (veya koordinasyonu kolaylaştırmak için) onlardan bir Ekran Paylaşımı oturumu talep etmenize olanak sağlayacaktır.

Read More

Yorum yapın