PlayStation 5 kullanıcılarına müjde! Beklenen duyuru geldi!


Oyun denildiği zaman akla iki tip yapım gelmektedir. Kimi oyun severler için bu kavram mobil oyunları ifade ederken, grafiklere ve büyük ekranlara düşkün diğer bir grup içinse oyun kavramının anlamı ev tipi konsollarda geçirilen zamanı ifade eder. İşte ikinci kategoriye girenler için çok önemli bir tercih kapıda bekler: PlayStation mu yoksa Xbox mu?

Bu sorunun yanıtı elbette kişiden kişiye değişir ancak tercihini PlayStation’dan yana kullananlar için bugün güzel bir haberimiz var. Geçtiğimiz gün başlayan ve tüm hızıyla devam eden oyun dünyasının en büyük fuarlarından Gamescom 2022’de açılış PlayStation tarafından yapıldı. Japon oyun şirketinin uzun bir süredir dilden dile dolaşan yeni kontrolcüsünü resmen tanıtması, PlayStation 5 kullanıcılarını sevince boğdu.

PlayStation 5 kullanıcılarına müjde! Beklenen duyuru geldi!

Yeni tanıtılan ve DualSense Edge olarak isimlendirilen oyun kontrolcüsüne baktığımız zaman hem tasarımsal hem de niteliksel yeniliklerin olduğunu görüyoruz. Buna göre özellikle arka tuş dizilimi ile dikkatleri üzerine toplayan DualSense Edge’nin dokunmatik yüzeyinde de birtakım yenilemelerin yapıldığını söyleyebiliriz.

DualSense Edge’nin sunduğu en önemli niteliksel yeniliklerin başında ise oyuncu profil özellikleri geliyor. Buna göre artık kullanıcılar bu oyun kumandası sayesinde birden fazla oyuncu profilini tek kumanda da toplayabilecekler. Bu sayede aynı ev içerisinde tek bir kumanda kullanan oyuncular, tek bir tuş hareketiyle kendi profillerine geçiş yaparak alıştıkları tuş düzenini kullanmaya devam edebilecekler.

Read More

Yorum yapın