PlayStation 5 hayranlarının rüyalarına giren o sorun nihayet çözüme kavuştu


Oyun denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olan PlayStation, bu konumunu oldukça uzun bir süredir sürdürüyor. Daha ilk cihazından itibaren sektörde çok büyük bir fark yaratan efsane oyun konsolu, özellikle PlayStation 2 ile tüm zamanların en başarılı dönemlerinden birini geçirmişti. Son olarak karşımıza 11 Haziran 2020 tarihinde PlayStation 5 ile çıkan seri, aslında o gün bugündür ciddi stok problemleriyle savaşıyor.

Satışa sunulduğu ilk günden itibaren oyunseverlerin ciddi talebine maruz kalan PlayStation 5, bu durumun üzerine üretim sıkıntıları ve tedarik problemleri eklenince adeta bulunmaz Hint kumaşı halini aldı.

PlayStation 5 hayranlarının rüyalarına giren o sorun nihayet çözüme kavuştu

Özellikle ülkemizde Sony’nin doğrudan pazar içerisinde yer almaması ve konsolların distribütörler tarafından satışa sunulması, bu cihazların fiyatlarının normalin de üzerinde artmasına neden oldu. Öte yandan bu durumun en çok yaradığı isimse tabi ki sektörün diğer devi ve PlayStation’ın en büyük rakibi olan Xbox’tı. Amerikalı oyun devi, rakibinden seken her müşteriyi havada kaparken bu sayede satışlarını da bir hayli arttırdı.

Ancak Xbox için kolay kazanç zamanları sona ermiş olabilir çünkü Sony’den yapılan yeni açıklamaya göre, artık PlayStation 5 ile ilgili herhangi bir tedarik sorunu kalmadı. Doğrudan CES 2023 etkinliği kapsamında yapılan açıklamaya göre bundan sonra isteyen herkes PlayStation 5’e ulaşabilecek. Bakalım bu yeni durum, ülkemizdeki konsol fiyatlarının gerilemesini sağlayabilecek mi?

Read More

Yorum yapın