Photoshop deneyimini ücretsiz olarak tarayıcıda sunan Pixlr çok daha yetenekli hale geldiPhotoshop Pixlr

Photoshop deneyimini ücretsiz olarak tarayıcıda sunan Pixlr servisi için yapılan güncelleme ve gelen yeni özellikler fazlasıyla dikkat çekici.

Türkçe desteği olan buradan ulaşabileceğinz fotoğraf düzenleme ve tasarım odaklı Pixlr, 2022 güncellemesi ile ilk olarak yeni bir logoya geçiş yaptı ve arayüzü hiç olmadığı kadar modern hale getirildi. Yeni güncelleme ile kişilerin aynı anda 50’ye kadar fotoğrafı toplu olarak düzenlemesine imkan tanıyan servis, basınç hasssiyeti destekli fırçalar ile çizim sürecine de çağ atlattı.

Temel ihtiyaçlar ve fazlası için fazlasıyla yeterli olan Photoshop’un tarayıcı tabanlı rakibi Pixlr, artık fotoğraflardaki istenmeyen objeleri tek tuşla silebiliyor. Bünyesinde birçok hazır taslak yer alan ücretsiz servis, yeni olarak animasyonlu yani hareketli içerikler hazırlanmasına da imkan tanıyor.

İçeriklerin birçok farklı formatta dışa çıkarılamasına da imkan tanıyan yeni Pixlr’ın fotoğraf düzenleme ve grafik tasarıma odaklanan iki farklı sürümü bulunuyor. Bu arada servisin ücretli abonelik paketleri de bulunuyor. Para öndendiği zaman reklamlar kalkıyor, esktra taslaklar ve özellikler geliyor.

Pixlr oldukça dikkat çekerken, Photoshop için de yakın zaman önce benzer bir adım atıldu

Adobe, geçtiğimiz aylarda temel özellikleriyle Photoshop ve Illustrator yazılımlarını tarayıcıya taşıdı. İki yazılım da artık bulut temelinde web üzerinde kullanılabiliyor. Creative Cloud hesabı temelinde kurulan altyapı, elbette birçok durum için oldukça kullanışlı duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu altyapıda dosyalar üzerinde çalışmak için yazılımları indirmek gerekmiyor, belirli basit işler hemen kısa sürede halledilebiliyor. Ancak yukarıda da dediğimiz gibi web sürümlerinde henüz sadece temel özellikler bulunuyor. Firma burayı da yavaş yavaş geliştirecek gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi

Read More