Peugeot 508 fiyatları zirvede! Sizde insaf yok mu?

Peugeot geçtiğimiz günlerde fiyatlarına bir zam daha yaptı. 508 modelinin yeni fiyatlarını görünce çıldıracaksınız.


Bildiğiniz gibi dolar Türk Lirası karşısında rekorlar kırmaya devam ediyor. 10 liraya kadar dayanan ABD doları, ülkemizdeki sıfır otomobil piyasasını da direkt olarak etkiliyor. Çip krizinin de yaşandığı şu dönemde markalar çareyi zam yapmakta buluyor. Ancak fiyatların günden güne değişkenlik göstermesi, tüketicilerin de psikolojisini adeta alt üst etti. Özellikle D sınıfı sedan modeli Peugeot 508 son iki aylık dilimde öyle zamlar aldı ki, insan diyecek söz dahi bulamıyor.

Peugeot 508 fiyatları zirveyi gördü! Sizde insaf yok mu?

Bahsi geçen otomobil geçtiğimiz ay 470.000 TL’den alıcı buluyordu. Biz giriş seviyesindeki bu fiyatı oldukça fazla bulurken Fransa merkezli üretici bir zam daha yaptı. Oluşan yeni fiyat tablosuna göre aracın baz donanımdaki yeni fiyatı tam 498.000 TL oldu. Yani Peugeot bu modeline 28.000 TL’lik bir zam uyguladı. Peki ama 508 giriş seviyesinde kullanıcılara neler sunuyor? Gelin beraber bakalım.

Peugeot 508 Prime olarak isimlendirilen pakette 180 beygir güç üreten 1.6 litrelik benzinli bir motor ile geliyor. Bu motora 8 ileri otomatik bir şanzımanın eşlik ettiğini de söylemiş olalım.

Otomobilin aynı fiyata ait dizel seçeneğinde ise 130 beygir güç üreten 1.5 litrelik motor kullanılıyor. Dilerseniz şimdi lafı fazla uzatmadan sizleri otomobilin versiyon seçenekleri ve güncel fiyat listesi ile baş başa bırakmış olalım. İşte detaylar!

Read More

Yorum yapın