Otomobilde ÖTV indirimi için beklenen sinyal geldi! Otomobil almak için acele eden üzülür!

Şu sıralar otomobil pazarında değim yerindeyse yaprak kımıldamıyor. Nitekim bu durum raporlarla da ortaya kondu. Peki sıfır otomobilde ÖTV indirimi ne zaman gerçekleşecek? İşte konunun detayları.


Otomobil fiyatlarındaki artışın son dönemde zirve yaptığını söyleyebiliriz. Özellikle son 3 aylık periyotta hem sıfır, hem de ikinci el otomobil pazarındaki fiyatlar tahmin edilen uçuk rakamların bile üzerine çıktı.

Hal böyle olunca otomobil pazarındaki sirkülasyon da iyiden iyiye yavaşladı. Hali hazırda sıfır otomobiller tarafında bilinen bir stok sıkıntısı mevcut. Nitekim bu durum 2020’nin ilk aylarından beri yaşanmakta.

Yani herhangi bir bayiye  gidip, dilediğiniz renk ve dilediğiniz donanımda aracı alabilmeniz çok küçük bir olasılık. Genelde sıfır otomobil alacak olan renk ve donanımına çok fazla aldırış etmeden buldukları aracı alıyorlar. En azından bir süredir durum böyleydi.

Çünkü 2022 ile birlikte otomobil sektöründeki satışlarda adeta durma noktasına geldi. Bu durum haliyle bazı beklentileri de tekrardan gündeme taşıdı.

Read More

Yorum yapın