Otomobil efsanesi Bugatti imzalı ilk elektrikli scooter satışa çıktı

Hazırladığı uçuk otomobil modelleriyle alanın en özel firmaları arasında yer alan Bugatti, ilk elektrikli scooter modelini yola çıkardı.

Bugatti tarafından hazırlanan otomobil modelleri milyon doların üstündeki fiyatlarıyla sadece çok kısıtlı bir kitleye hitap ediyor. Firmanın şimdiye kadar normal tüketiciye yönelik hiçbir aracı çıkmadı, yüksek ihtimalle gelecekte de çıkmayacak. Ancak başka ürünler gelecek denilmişti ve bu konuda başlangıç bir elektrikli scooter oldu. Geçtiğimiz aylarda ilk tanıtımı yapılan elektrikli scooter modelinin arkasında esasen Bytech International firması yer alıyor. Burada birçok rakibi gibi bir ortaklık kuran ve ürüne sadece marka değeri ve logosu ile dahil olan firma, 15,8 kg ağırlığındaki scooter ile standartların dışına çıkmıyor. Açıklamaya göre bu model 700W gücünde motora sahip ve 30 km/s hıza çıkabiliyor.

Bünyesinde yerleşik LED ışıklar ile LED ekran yer alan ve arkadaki ışık ile yere Bugatti logosu yansıtabilen elektrikli scooter, üç farklı renkte hazırlanmış ve 360 Wh pil paketiyle kullanıma bağlı olarak 35 km menzil kadar getiriyor. Kişisel ulaşım aracının daha önce verilmeyen fiyatı ise 1.200 dolar olarak belirlenmiş durumda. Küresel olarak satışı yapılacak bilgisi verilen e-ABS fren sistemine sahip scooter, 110 kg’a kadar sürücüleri taşıyabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elektrikli scooter pazarında Bugatti dışında BMW ve Hyundai gibi firmalar da ufak çalışmalar yapıyor. Firmalar elektrikli ulaşımın geleceğinde kişisel ulaşım araçlarına da odaklanmak istiyor. Ancak şimdiye kadar bu alanda dev adım atan bir otomobil üreticisi olmadı.

İlginizi Çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

Read More