Orta seviye Samsung Galaxy A53 ile çift işlemcili çıkış yapılabilir

Samsung Galaxy A53 akıllı telefon modeli için yeni bilgiler geldi. Bu bilgiler çift işlemcili çıkışı gündeme getirdi. İşte detaylar;

Samsung Galaxy A53, hatırlarsınız geçtiğimiz aylarda Digit sayesinde standart tasarımıyla karşımıza çıkmıştı. Galaxy A serisi diğer telefonlardan farklı görünmeyen telefon, yine de genel olarak şık görünüyordu. Selfie kamerası bir ekran deliğinde olan cihaz, arkasında dörtlü kamera sistemi taşıyor ve ince diyebileceğimiz çerçevelere sahip düz bir ekran üzerine kuruluyor.

Geekbench merkezli verilere göre telefon bazı pazarlarda gücünü Samsung Exynos 1200 işlemciden alıyor. Yeni gelen bilgilere göreyse telefon bazı diğer pazarlarda Qualcomm imzalı Snapdragon işlemci ile satılacak. Henüz bu Snapdragon işlemcinin ne olacağı bilinmiyor.

Biliyorsunuz Samsung uzun zamandır birçok modelinde çift işlemcili (Snapdragon / Exynos) çıkış yapıyor. Türkiye çiftli yapı tercih edilirse ilk aşamada hep Exynos işlemciyi alıyor.

Daha önce konuşan sağlam kaynaklara göre Galaxy A53, 120 Hz yenileme hızına sahip bir AMOLED ekran taşıyor ve beyaz, siyah, mavi ve turuncu renklerde tasarlanıyor. 3.5 mm kulaklık girişi taşımayan telefon, arkasına 64 megapiksellik bir ana kamera konumlandırıyor ve sadece 5G desteğiyle geliyor. 5.000 mAh pil taşıdığı iddia edilen Samsung Galaxy A53, 2022’nin ilk çeyreğinde raflarda olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A53 Türkiye’de de satılacak bir model konumunda

Bu arada biliyorsunuz Samsung Galaxy S22 serisi de Galaxy S22, Galaxy S22 Plus ve Galaxy S22 Ultra modelleriyle beraber yolda bulunuyor. Firmadan ayrıca yakında Galaxy Tab S8 tablet serisi ve Galaxy S21 FE de gelecek.

Not: Görsel temsilidir

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en küçük aksiyon kamerası ile tanışın

Read More