OPPO Reno8 serisi, OPPO Pad Air ve OPPO Enco R tanıtıldı

Uzun zamandır sızıntıları yapılan OPPO Reno8 serisi tanıtıldı. Üç farklı modelden oluşan telefonlar yalnız da gelmedi.

Birçok sızıntısı yapılan OPPO Reno8 serisi tam olarak Reno8, Reno8 Pro ve Reno8 Pro Plus olmak üzere üç farklı versiyon halinde karşımızda. Burada en çok dikkat çeken serisinin en üstüne konumlandırılan Reno8 Pro Plus oluyor. 6,7 inç 120 Hz OLED ekrana sahip telefon, köşeli tasarımı benimsiyor ve 32 megapiksellik selfie kamerasını bir ekran deliğinde taşıyor. Gücünü 12 GB RAM + MediaTek Dimensity 8100 Max işlemciden alan ince çerçeveli telefon, 80W hızlı şarj destekli 4.500 mAh pil taşıyor. Gövdenin bir doğal uzantısı olarak tercih edilen arka kamera modülünde 50 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel makro kameralar bir araya gelen telefon, ailenin diğer üyeleri ile birlikte OPPO imzalı MariSilicon X NPU ile yüksek bir görsel işlem kapasitesi getiriyor. Üç farklı renkte tasarlanan Reno8 Pro Plus model, yurt dışında 555 dolardan başlıyor.

Ailenin ortasındaki OPPO Reno8 Pro, 6,62 inç 120 Hz AMOLED ekrana, 32 megapiksel selfie kamerasına, 80W hızlı şarjlı 4.500 mAh pile ve daha dün tanıtılan taze Snapdragon 7 Gen 1 işlemciye sahip. Bu cihazın arkasında 50 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel makro kameralar bir araya geliyor. Üç farklı renkte tasarlanan telefon, 450 dolarlık yurt dışı başlangıç fiyatına sahip.

Ailenin en altındaki OPPO Reno8 ise 6,43 inç 90 Hz AMOLED ekrana, 32 megapiksel selfie kamerasına, 80W hızlı şarjlı 4.500 mAh pile ve MediaTek Dimensity 1300 işlemciye sahip. Bu modelin arkasında 50 megapiksel ana + 2 megapiksel siyah beyaz + 2 megapiksel makro kameralar bir karşımıza çıkıyor. Üç farklı renkte tasarlanan telefon, 375 dolarlık yurt dışı başlangıç fiyatına sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Peki bu dikkat çeken OPPO Reno8 serisi Türkiye’de satılır mı? Böyle bir ihtimal var çünkü OPPO resmi olarak Türkiye’de yer alıyor. Ancak Türkiye’de henüz Reno7 serisi dahi satılmıyor. Bu açıdan yeni seri için çok fazla ümitlenmemekte fayda var.

Bu arada OPPO’dan bugün OPPO Pad Air isimli tablet ile OPPO Enco R kablosuz kulaklık modelleri de geldi. 10,3 inç IPS LCD ekrana sahip şık tasarımlı Android tablet Pad Air, gücünü Snapdragon 680 işlemciden alıyor ve temel ihtiyaçlara odaklanan bir seçenek olarak fazla iddialı bir konumda bulunmuyor. Bu 440 gramlık hafif cihazda cihazda 18W şarj destekli 7.100 mAh pil ve 8 megapiksel arka kamera yer alıyor.

195 dolarlık tabletin yanında gelen 45 dolarlık OPPO Enco R kablosuz kulaklık da oldukça standart yapıda. Normalde 4 saat, hazne ile 20 saat pil ömrü sunan ürün, 13,4 mm sürücülere ve AAC ile SBC kodeklerine destek veriyor. Yapısı gereği ANC taşımayan kulaklık, bağlantı için Bluetooth 5.2 kullanıyor.

OPPO Reno8 serisi yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

Read More