OPPO Reno 7 ve HUAWEI Nova 10 SE’nin kameraları karşı karşıya! Yeni yarışın kazananı kim?


Amiral gemisi akıllı telefon fiyatlarının son zamanlarda bir hayli arttığını biliyoruz. 20.000-25.000₺ bandına kadar çıkan amiral gemisi telefonlar, haliyle kullanıcıları orta segment telefon kullanmaya itti. Fakat geçtiğimiz yıllarda 3000 ₺’lere alacağımız orta segment modellerin dahi 10.000 ₺’lere kadar yükseldiğini söyleyebiliriz. Piyasadaki orta segment modelleri değerlendirdiğimizde ise, özellikle Huawei ve Oppo tarafında uygun fiyatlı modeller görüyoruz.

Geçtiğimiz haftalarda ofisimize gelen ve inceleme fırsatı bulduğumuz Huawei Nova 10SE modelinin, uygun fiyatı ile dikkat çektiğini ve kamera tarafında iddialı olduğunu görüyoruz. Benzer fiyat etiketine sahip Oppo Reno 7 modeli de yine diğer Reno serisi modellerinde olduğu gibi kamera tarafında üst segment modellere kafa tutacak nitelikte.

Biz de iki markanın da uygun fiyata satışa sunduğu performans odaklı iki modelinin kameralarını karşılaştırdık. Orta segment telefonlarda genellikle pazarlama stratejisi olarak yüksek çözünürlüklü kameralar sunuluyor. Hatta kullanıcıların söz konusu modelleri tercih etmesindeki en büyük nedenin, yüksek çözünürlüklü kameralar olduğunu söyleyebiliriz.

Oppo Reno 7 modelinde 64 MP çözünürlüğünde, Nova 10SE modelinde ise 108 MP çözünürlüğünde kameralar yer alıyor. Kullanıcılar da haliyle amiral gemisi modellerinde de benzer çözünürlükler karşımıza çıktığı için, ‘benzer performans gösterir’ algısına kapılıyor. Biz de sizler için 10.000 ₺ bandında satılan iki orta segment cihazın kamera karşılaştırmasını sizler için gerçekleştirdik.

Genel olarak değerlendirdiğimizde cihazların her ikisinin de farklı modlarla iyi işler çıkardığını görüyoruz. OPPO Reno 7 arka kamerada NOVA 10 SE’ye göre çok daha keskin ve net fotoğraflarla karşımıza çıkarken ön kamerada ise NOVA 10 SE’nin daha başarılı bir performans sergilediğini düşünüyoruz. Peki sizin bu iki cihaz hakkındaki düşünceleriniz neler?

Read More

Yorum yapın