OPPO Find X5 Pro için yeni görsel ve olası lansman tarihi geldiOPPO Find X5 Pro

Merak edilen amiral gemisi OPPO Find X5 Pro için yeni bilgiler geldi. Model için aynı zamanda bir görsel ve tarih de sızdırıldı.

Find X3 serisinin üstüne Find X4 ismi atlanarak gelecek olan OPPO Find X5 serisi, bildiğimiz kadarıyla üç farklı modelden oluşuyor. Yüzde 100 kesin değil ancak Find X5 Lite, X5 ve X5 Pro yolda bulunuyor. Find X5 Lite hariç güçlerini Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alacak telefonlardan en üstte yer alan OPPO Find X5 Pro, bugün yeni bir görsel ile karşımıza çıktı. Yukarıda gördüğünüz görselde telefonun parlak arka kısmı kendisini gösterdi.

Siyah ve gümüş yanında beyaz renk seçeneğiyle de geldiği bilinen telefon, arkasında Find X3’lerden gelen dikkat çekici bir kamera modülü taşıyor. Bu çok özel bir teknik ile üretilen akıcı yapıdaki kamera modülü kısım, Find X5 Pro özelinde üç farklı kameraya ev sahipliği yapıyor.

Find X5 Pro hakkında başka bilgiler de var. OPPO tarafından özel geliştirilen kamera odaklı MariSilicon X NPU üzerine kurulacak telefon, en üstte 12 GB normal + 3 GB sanal RAM sunacak, kutusundan Android 12 ile çıkacak ve listedeki bir depolama seçeneği 256 GB olacak.

Peki OPPO Find X5 Pro ve diğer modeller ne zaman tanıtılacak? Gelen son bilgilere göre telefonlar resmi olarak şubat ayının sonunda lanse edilecek. Bu açıdan biraz daha beklememiz gereken aile, büyük ihtimalle Türkiye pazarında satılmayacak. OPPO şirket olarak Türkiye’de resmen yer alıyor, burada fabrika kurarak üretim yapıyor ancak bazı telefonlarını Türkiye’ye getirmiyor.

Örneğin Find X3 serisinden hiçbir model Türkiye’ye getirilmedi. Bu açıdan Find X5 ailesi için de pek bir ümidimiz bulunmuyor. Firma sanıyoruz pazar şartlarına göre hareket ediyor ve amiral gemilerini fazla satamayacağı için Türkiye’ye getirmek istemiyor. Türkiye’de artık en ucuz güncel bir Android amiral gemisi için 10 bin TL’nin gözden çıkarılması gerekiyor.

Peki Türkiye’de telefonlar neden çok pahalıya satılıyor? Güncel bazı cevaplara buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Geleceğin robotlarını dans ederken izleyin

Read More