OPPO Find N katlanabilir telefon zorlu sağlamlık testine girdi [İzle]OPPO Find N

Markasının alandaki ilk üyesi olan OPPO Find N katlanabilir telefon zorlu sağlamlık testine sokuldu. Sonuç iyi ve kötü çıktı.

OPPO imzalı ilk katlanabilir telefon OPPO Find N, JerryRigEverything’in meşhur sağlamlık testinden kaçamadı. Firmanın pazarda büyük ses getirdiği 1.500 dolarlık katlanabilir telefonu, yukarıdaki video içerisinde görüldüğü kadarıyla oldukça sağlam bir seçenek konumunda. Video içerisinde hem toz hem de katlanma konusunda normal bir kullanıcının yapacağından çok daha zorlu şekilde test edilen telefon, gerçekten çok iyi bir menteşe sistemine sahip.

Bu menteşeye video içerisinde ciddi şekilde zorlanmasına rağmen katlanmayı etkileyecek oranda toz / kum girmiyor ve bu durum takdir topluyor. Korunaklı menteşe konusunda diğer firmaların çözümlerinden ciddi şekilde ders alan firma, sağlamlık testinde sadece katlanan ana ekran konusunda geriye düşüyor.

Çünkü telefonun ana ekranı üstünde yumuşak bir koruma katmanı bulunuyor. Bu katman üzerinde tırnak ile sert basıldığı zaman dahi iz bırakılabiliyor. Dıştaki ekran normal bir akıllı telefon ekranı kullanılabilirken, içteki ekrana çok ama çok narin davranmak gerekiyor. OPPO’nun ana ekranı biraz aşırı yumuşak görünüyor ve derin izler rahatlıkla bırakılabiliyor. Bu konuda Samsung’un yeni telefonları çok daha iyi durumda bulunuyor.

OPPO Find N katlanabilir telefon hakkındaki tüm detaylara direkt olarak buradan ulaşabilirsiniz. Telefon şimdilik sadece Çin pazarında yer alıyor, yani Türkiye dahil global satış yapılmıyor. Ancak bunun önümüzdeki aylarda değişmesi bekleniyor. Telefon 2022 bitmeden global olarak satılabilir. Fakat bu pazarlara arasına Türkiye’nin dahil edilmesi olası değil.

İlginizi Çekebilir: OPPO’nun hazırladığı ilginç telefon konsepti

Read More