OPPO Find N katlanabilir telefon için fiyat ve kilit özellikler çıktı

Bugün gündemden düşmeyen OPPO Find N katlanabilir telefon için resmi basın görselleri sonrasında fiyat ve özellikler sızdırıldı.

OPPO’nun ilk katlanabilir telefon modeli OPPO Find N için tasarım sonrası kilit teknik özellikler ve fiyat ortaya çıktı. Modelin kendisini üzerinden yapılan sızıntıya göre cihaz 8 GB RAM + 256 GB depolama için yaklaşık olarak tam 2.040 dolara satılacak. Modelin 12 GB RAM + 512 GB depolamalı sürümü ise yaklaşık olarak 2.200 dolar olacak.

Fiyatı beklentilerden çok daha yüksek olan Find N, biraz önce teknik olarak da detaylandı. Buna göre telefon gücünü beklendiği gibi Snapdragon 8 Gen 1 değil Snapdragon 888 işlemciden alıyor. Yani güçlü olacak ancak 2022 amiral gemilerinin gerisinde kalacak cihaz, arkasında 50 megapiksellik bir ana kamera (Sony IMX766) taşıyacak, buna 16 megapiksel ultra geniş açı ve 13 megapiksel telefoto kameralar eşlik edecek.

OLED ana ekranı 120 Hz destekleyecek ve LTPO temelinde değişken yenileme hızı sunacak akıllı telefon, dışındaki ekranda ise 60 Hz yenileme getirecek. 33W hızlı şarj destekli (15W kablosuz) 4.500 mAh pili bulunan telefon, parmak izi sensörünü yanda taşıyor, selfie kameralarını hem dışta hem de iç ekranda bir ekran deliğinde barındırıyor.

Güncelleme: Ortaya çıkan fiyatların sahte olduğu iddia edildi.

OPPO Find N katlanabilir telefon için şunlar aktarılıyor

OPPO, ilk katlanabilir modeli Find N ile diğer katlanabilir telefonlarda şikâyet edilen birçok durumu çözdüklerini iddia ediyor. Pete Lau’ya göre telefonun ekranında katlanma yeri olmayacak ve çok sağlam bir menteşe bulunacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tam dört yıllık arge ve altı jenerasyon prototip sonrasında doğduğu açıklanan telefon, gerçekten hiç aceleye gelmemiş ve bu da mükemmele yakın bir modelin ve bağlı olarak deneyimin yolda olduğunu gösteriyor.

Rakiplerinden daha ufak olacak olması dikkat çeken telefon üzerinden OPPO şunu da söylüyor: “Akıllı telefon inovasyonları normal yapıda adeta duvara tosladı. Akıllı telefonların geleceğinde ne var?” Bu sorunun cevabı ise direkt olarak katlanabilir telefonlar olarak gösteriliyor.

İlginizi Çekebilir

Renk değiştirebilen telefon prototipi

Read More