Oppo da daha fazla direnemedi: Şarj cihazlarını kutudan çıkaracağız


Apple’ın teknoloji dünyasının öncü ismi olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Üstelik şirketin ilk başta bir hayli absürt olduğu düşünülen, kendisine milyonlarca kullanıcı kaybettireceğine inanılan ve çoğu zaman işin dalga geçilme seviyesine varmasına neden olan hamleleri bile, bir zaman sonra sektörün genel geçer kuralı haline geliyor. Amerikalı teknoloji devinin 2020 yılında başlattığı şarj adaptörü olmayan sıfır telefon kutusu uygulaması da bunlardan biriydi.

Hatırlanacağı üzere Apple’ın bundan sonra satacağı telefonların kutularından artık şarj adaptörünün çıkmayacağını açıklaması karşısında, en sert tepkiyi Samsung vermiş ve bunun kabul edilemez olduğunu söylemişti. Peki daha sonra ne oldu? Samsung’da akıllı telefonlarının yanına şarj adaptörü koymayı bıraktı. Hatta işi bir adım öteye götürüp, adaptörün yanında kablo bile koymayanları görmeye başladık.

Oppo da daha fazla direnemedi: Şarj cihazlarını kutudan çıkaracağız

Dün resmen tanıtılan ve 1.000 dolarlık fiyatıyla herkesi şaşırtan Sony Xperia 5 IV’ün kutusundan ne adaptörün ne de kablonun çıkmayacağını duymak gerçekten oldukça şaşırtıcıydı. İşte rakiplerinin tüm bu hamlelerine rağmen hala inatla şarj adaptörlerini kutuya yerleştirmeye devam eden Oppo ise, gelecek yıldan itibaren üreteceği bazı modellerde şarj adaptörünün verilmesi uygulamasının sonlandırılacağını duyurdu.

Şirket muhtemelen sözünü yememek için ilk etapta SuperVOOC hızlı şarj adaptörüne ihtiyaç duyan modelleri uygulama kapsamının dışında bıraktı. Ancak ilerleyen dönemlerde Çinli şirketin de hiçbir modelde şarj adaptörünü koymayacağını tahmin etmek güç olmasa gerek.

Read More

Yorum yapın