OPPO, arkasında ekran olan üç farklı telefon tasarımı patentlediOPPO

Dünyanın en büyük telefon üreticilerinden OPPO, farklı patentler almaya devam ediyor. Bu sefer üç farklı tasarım ses getirdi.

LetsGoDigital, firmaların aldığı patentleri bulmayı ve görselleştirmeyi sürdürüyor. Bu sefer merkezde yer alan isim ise OPPO. Firmanın aldığı ortaya çıkan üç yeni patent, ortak olarak arklarında ikinci ekran taşıyor.

İkinci ekran konusunda telefon pazarında bir ilke imza atmayacak teknoloji devi, bu yukarıda gördüğünüz üç tasarımdan birisini gelecek amiral gemisi akıllı telefonlarında kullanabilir.

Arkaya konulan ikinci ekranların en büyük özelliği, arka kamera ile selfie çekimini kolaylaştırmak oluyor. Bildiğiniz üzere arka ana kameralar hemen her zaman selfie kameralarından çok daha yüksek görüntü sunuyor.

Hazırlanan bu tasarımların ön selfie kamerasına ihtiyacı tamamen bitirme durumu da bulunuyor. Özellikle ortadaki nispeten büyük ekranlı tasarım, arka ekrandan bildirimlere bakılmasına dahi imkân tanıyabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO tarafından bu tasarımların patentlenmiş olması yüzde 100 kullanılacağı anlamına gelmiyor. Firmalar aldıkları patentlerin büyük çoğunluğunu kullanmıyor. Bu tasarımların yolda olan Find X5 serisinde kullanılması da şimdilik çok olası değil. Böyle bir yapıyı ancak Find X6 serisinde ya da 2022 sonuna doğru gelecek başka bir seride görebiliriz.

Read More