Opel Corsa 40 Years; leziz retro detaylarla doğum günü kutlaması

Geride bırakılan altı jenerasyon ve kırk yıla saygı niteliği taşıyan Opel Corsa 40 Years versiyonu, meraklılarına keyif verecek dokunuşlarla geliyor.

Volkswagen cephesinde Touareg ve Golf için önemli yaş barajlarının geçildiği 2022, ikon haline gelmiş bazı isimler için de unutulmaz bir yıl olarak kayıtlara geçecek. Ürün gamına eklendiği 1982 yılından itibaren segmentinin en önemli modellerinden biri haline gelen Corsa, bu yılla birlikte 40. yaşını kutluyor. Ürün gamının en köklü isimlerinden olan bu modele keyifli bir doğum günü pastası hazırlayan Opel, bu pastayı meraklıları için geliştirdiği özel versiyonla süsleyecek. Kısa süre önce duyurusu gerçekleştirilen Opel Corsa 40 Years, geride bırakılan kırk yılın yanında altı jenerasyona da bir saygı duruşu niteliği taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Opel Corsa 40 Years ince detaylarıyla dikkat çekiyor

Corsa’nın 40. yıl özel versiyonunu dışarıdan ayırt edeceğimiz ilk nokta ana gövde rengi olacak. Birinci jenerasyon Corsa’da yer verilen “Rekord Kırmızısı” isimli renk paletinin birebir şekilde aktarıldığı modelde tavan, aynalar, mark logosu ve 17 inçlik jant setinin de siyah renkle bir tamamlayıcı eleman olduğunu görüyoruz. Aracın dışında özel versiyon olduğunu vurgulayan rozetler de kendisine yer bulacak. Kabin tarafına geçtiğimizde ise ilk gözümüze çarpan retro desenleriyle koltuklar. 80’lerde Corsa ürün gamında kullanılan SR versiyonuna atıfta bulunan bu koltukların geçmişle olan bağı vurgulamada çok hoş bir etkisi olduğunu söylemeden edemiyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Toplamda sadece 1.982 adet üretileceği açıklanan Corsa 40 Years versiyonu, donanım bazında ailenin zirvesi üzerine inşa edilecek. Bu sayede ısıtmalı koltuklar da dahil olmak üzere pek çok aktif ve pasif donanım özellikleri bu versiyonda standart olarak kullanıcıları bekliyor. Avrupa’nın belli başlı bölgelerinde satışa sunulacağı açıklanan modelin önümüzdeki günlerde satış süreci başlayacak. Corsa altı jenerasyon ve kırk yılı geride bıraktığı tarihide 14 milyonluk üretim adediyle otomobil tarihinde de kendisine yer açmış durumda. Yeni jenerasyonuyla ilk kez tam elektrikli olarak da satışa sunulan ürün gamı, kendi ülkesi olan Almanya’da satışların zirvesinde konumlanıyor.

Read More