Opel cephesinde OPC rozeti için geri dönüş çanları çalmaya başladı2022 Opel Astra

Elektrikli Astra için geri sayıma devam eden Opel, performans rozetini elektrik gücüyle birlikte yeni dönemde tekrar kullanmaya yeşil ışık yaktı.

Mokka üzerinde yaptığı dönüşüm sonrasında yeni dönemdeki marka kimliği hakkında önemli bir mesaj veren Opel, bir süredir Avrupa’nın gündeminde olan Astra’da da bu kimliği güçlendirmeyi başardı. Yeni dönemde elektrikli versiyonlarla da kullanıcılara çözümler sunan grubun tek Alman markası, planlama sayesinde daha fazla kullanıcı kitlesine erişme şansını da ıskalamayacak. 2023 yılında satışlarına başlanılması beklenen elektrikli Astra versiyonu için geri sayım süreci devam ederken, markanın Birleşik Krallık operasyonundan önemli açıklamalar geldi. Astra-e ile birlikte performans odaklı versiyon için de hazırlanıldığını gördüğümüz bu açıklama sonrasında, beklentiler OPC üzerinde yoğunlaşmaya başladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Opel, GSi sonrası OPC için de dönüş ziline basabilir

Opel/Vauxhall Tasarım Şefi Mark Adams tarafından paylaşılan ilk bilgilere baktığımızda Astra üzerinde önemli performans planları yapıldığını görüyoruz. 2023 yılında satışına başlanacak olan elektrikli versiyonun performans odağında bir üst kombinasyonu için hazırlandıklarını ifade edeb Adams, şarj edilebilir hibrit model için de benzer bir dokunuşa vurgu yaptı. Süreçle ilgili; ” Marka içerisinde performans odaklı pek çok soru ile karşı karşıya kalıyoruz. Evet, bunun üzerinde çalıştığımızı net bir şekilde ifade edebiliriz ve somut sonuçlar çok da uzak sayılmaz. Bu yönde ürünler ortaya koyacağız.” ifadelerine yer veren Adams, rakamsal bazda ise şimdilik net bir şey paylaşmayı tercih etmedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başarılı ismin bu açıklamalarından sonra herkes gibi bizde de, uzun süredir görmediğimiz OPC (Opel Performance Center) üzerine beklentiler yoğunlaştı. Geçtiğimiz süreçte Astra ve Insignia modellerinde gördüğümüz ve çok ciddi performans limitlerini beraberinde getiren bu rozet, yeni dönemde bu alandaki dinamiklere cevap verebilir. Opel son olarak yine Insignia ile GSi rozetini asfalta geri getirerek performans tarafındaki isteğini ortaya koymuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Read More