Önümüzdeki ay tanıtılacak Redmi K50 serisinden yeni bilgiler geldiRedmi K50 Pro

Çok sayıda modelden oluşan Redmi K50 ailesi için sızıntılar sürüyor. Telefonlar birçok kalemde güçlü geliyor. İşte tüm ortaya çıkanlar;

Xiaomi alt markası Redmi’nin merak edilen yeni Redmi K50 serisi yüksek ihtimalle K50, K50 Pro, K50 Pro+ ve K50 Gaming modellerinden oluşuyor. Seri için geçtiğimiz hafta bir duyuru yapan Xiaomi, ürünlerin şubat ayında resmi olarak duyurulacağını açıklamıştı. İşte bu telefonlar için teknik yeni sızıntılar geldi. Son bilgilere göre serideki K50 Pro ve K50 Gaming modelleri kesin olarak güçlerini Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alıyor.

Bu modeller, firmanın resmî açıklamasına göre 120W hızlı şarj ile 4.700 mAh’lık pillerini sadece 17 dakikada tamamen doldurabiliyor. Çok güçlü Snapdragon 8 Gen 1 işlemciyi serin tutmak adına özel bir soğutma sistemi taşıyacak K50 Pro ve K50 Gaming modelleri, kutularından Android 12 işletim sistemi ön yüklü olarak çıkıyor.

Redmi K50 Pro özelinde aşağıda görebileceğiniz arka tasarımı kullanacağı iddia edilen Xiaomi, bu telefonun arkasında tam olarak 64 megapiksel ana + 13 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel makro ya da 8 megapiksel makro kameralar bir araya getirecek. Bu modelde 6,67 inç 120 Hz AMOLED ekrana yer verecek firma, bu ekranı yüksek ihtimalle K50 Gaming’e de koyacak.

Redmi K50 ailesi, Türkiye gibi birçok pazara daha farklı isimler altında gelecektir. Ancak henüz bu konuda net bilgiler gelmiş değil. Biliyorsunuz Xiaomi bu konuda daha önce de birçok adım attı.

İlginizi Çekebilir: Samsung imzalı ilginç projektör Freestyle

Read More