OnePlus Nord Watch akıllı saat için tasarım ve detaylar sızdı

Uzun zamandır yolda olduğu bilinen OnePlus Nord Watch akıllı saat modeli için resmi tasarım ve teknik detaylar sızdırıldı.

OnePlus, akıllı saat pazarına ilk defa girmiyor. Firmanın ilk akıllı saati detaylarına burada yer verdiğimiz OnePlus Watch olmuştu. Şimdi ise daha çok fiyat-performansa odaklanılan Nord serisinden OnePlus Nord Watch geliyor. Tasarımını daha önce düşük kaliteli ufak bir görsel ile gördüğümüz akıllı saat, 91Mobiles’ın sızıntısı ile tam olarak karşımızda yer alıyor. Şimdilik sadece mavi ve siyah renklerde hazırlanan akıllı saat, farklı değil ancak bizce oldukça şık görünüyor. Genel yapısı ile Apple Watch’ları andıran ürün, yan tarafında büyük bir “crown” taşıyor. Fiziksel butonlara da sahip olan saat için bazı teknik sızıntılar da yapılmış durumda.

Kaynaklara göre modelde 1,78 inç AMOLED ekran yer alıyor ve bu ekran 2.5D kavisli cam ile korunuyor. 10 günlük pil ömrü sunabildiği aktarılan OnePlus Nord Watch, 105 farklı otomatik egzersiz modu taşıyor ve nabız yanında SpO2 ölçümü de yapabiliyor. Uyku ve stres ölçümü özellikleri de olan ürün, çok sayıda saat arayüzü getiriyor ve kadınlara yönelik sağlık özelliklerini de es geçmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OnePlus resmi olarak Türkiye’de olduğundan tanıttığı ya da tanıtacağı telefonlar ya da akıllı saat gibi ürünler her zaman Türkiye satış ihtimali taşıyor. Ancak firma uzun zamandır Türkiye’ye yeni bir cihaz getirmiyor. Buna ek olarak eski cihazların sosyal medya reklamları ise aktif olarak sürüyor.

OnePlus Nord Watch yanında bu da ilginizi çekebilir: Ses getiren yarı insansı robot Ameca

Read More