OnePlus 10T yanında OnePlus Ace Pro da geliyorOnePlus Ace Pro

Daha önce tasarımı ve özellikleri sızdırılan OnePlus 10T yanında üst seviye OnePlus Ace Pro modelinin de geleceği ortaya çıktı.

OnePlus 10T, firma tarafından yapılan açıklamaya göre 3 Ağustos tarihinde ABD merkezli olarak lanse edilecek. Bu telefon ile beraber firmanın yeni arayüz yapısı OxygenOS 13 de karşımıza çıkacak. Şimdi söylendiği kadarıyla etkinliğin bir parçası olacak amiral gemisi akıllı telefon modeli OnePlus Ace Pro, paylaşımlara göre gücünü Snapdragon 8+ Gen 1 işlemciden alıyor, 120 Hz OLED ekran üzerine kuruluyor ve 150W hızlı şarj desteği getiriyor. LPDDR5X RAM ile donatılacağı düşünülen telefon, yüksek ihtimalle 10T ile yüzde 100 aynı temeli paylaşıyor. Firma 10T özelinde sadece bir isim değişikliği yapacak ve Ace Pro’yu sadece Çin pazarına özel bırakacak yorumları yapılıyor.

Peki OnePlus 10T için neler biliyoruz? Gücünü Snapdragon 8 Plus Gen 1 işlemciden alacağı belirtilen 5G destekli 10T, kaynaklara göre 6,7 inç FHD+LTPO AMOLED ekran üzerine kuruluyor. Bu ekranda birçok güncel telefon gibi 120 Hz yenileme hızı sunacak 10T, en üstte 12 GB RAM + 256 GB depolama ile alınabilecek bilgisi veriliyor.

Önünde 32 megapiksel, arkasında ise 50 megapiksel ana + 16 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel makro kameraların bir araya gelmesi beklenen OnePlus 10T, tam 150W hızlı şarj destekli 4.800 mAh pil üzerine kuruluyor. Şimdilik en az iki farklı renkte geleceği söylenen model, birçok kişi için üzücü şekilde bir fiziksel ses kısma butonuna sahip olmayacak. Şimdilik telefon kaça satılacak belli değil ancak rakamın çok düşük olması olası değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OnePlus resmi olarak Türkiye’de olduğundan tanıttığı ya da ileride tanıtacağı akıllı telefonlar veya diğer ürünler her zaman Türkiye satış ihtimali taşıyor. Ancak firma uzun zamandır Türkiye’ye yeni bir telefon getirmiyor. Türkiye’ye daha önce getirilen eski cihazların sosyal medya reklamları ise aktif olarak sürüyor. Firma Türkiye’de kalmayı sürdürüyor gibi görünüyor ancak daha önce de söylediğimiz gibi pek bir yaşam belirtisi vermiyor.

OnePlus 10T ve OnePlus Ace Pro yanında bu da ilginizi çekebilir: Ses getiren yarı insansı robot Ameca

Read More