OnePlus 10 Pro için ilginç 36 ay akıcılık garantisi

2022’nin en önemli amiral gemisi telefon modellerinden sayılan OnePlus 10 Pro için firma ilginç bir açıklamada bulundu.

OnePlus 10 Pro, firmanın yeni yaptığı resmi paylaşıma göre esasen OPPO tarafından geliştirilen Android 12 temelli ColorOS 12 arayüz yapısı ile kesin olarak 36 ay boyunca akıcı bir deneyim sunacak. Firma hatta bunun için bir TÜV sertifikası dahi almış durumda. Bu söz edilen akıcılığı sağlamak adına donanım ve yazılım özelinde çok ciddi bir optimizasyon gerçekleştirdiklerini aktaran OnePlus, süreçte kendisine fazlasıyla güveniyor ve bu hem ilginç hem de iddialı görünüyor.

Telefon için yapılan paylaşımlar sayesinde hemen her detay biliniyor. Tekrardan üzerinden geçmek adına amiral gemisi 6,7 inç QHD+ 120 Hz LTPO OLED ekran üzerine kuruluyor ve gücünü Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alıyor. 5.000 mAh pilini 80W hızlı şarj ve 50W hızlı kablosuz şarj ile destekleyen model, önündeki ekran deliğinde 32 megapiksel selfie kamerası taşıyor.

Arkada ise Hasselblad imzalı 48 megapiksel + 50 megapiksel + 8 megapiksel kameraları bir araya geliyor. Bu 50 megapiksel kamera ultra geniş açı sunuyor 150 derece görüş açısına sahip. Özel bir balık gözü efektine de sahip olan telefonda, RAW+ isimli geniş düzenleme imkanları veren 10-bit fotoğraf çekim desteği de bulunuyor.

Özel geliştirilen video moduyla geniş çekim imkanları getirecek OnePlus 10 Pro, LOG desteği ile çekim sonrası video düzenlemelerini kolaylaştıracak. Resmi olarak 11 Ocak tarihinde tanıtılacak telefon, yüksek ihtimalle Türkiye’ye de gelecek ancak burada kapıyı en az 15 bin TL’den açacak. Telefonun Türkiye’de daha düşük bir satılması büyük sürpriz olacaktır.

Telefonun ön yüzü direkt olarak yukarıdaki gibi görünüyor. Burada ince çerçeveler, hafif kavisli kenarlar ve selfie kamerası için bir ekran deliği bizleri karşılıyor.

İlginizi Çekebilir: Karşınızda çok eğlenceli görünen kişisel ulaşım aracı

Read More