Önemli gelişme; Volkswagen ID. Life “revizyonlar” odağında rafa kaldırılıyor

Geçtiğimiz yıl içerisinde lanse edilen neo-retro çizgili Volkswagen ID. Life, tasarım ekibi tarafından kaygılar sebebiyle rafa kaldırılmış görünüyor.

Volkswagen’in 2021 yılında konsept olarak tanıtımını gerçekleştirdiği ID. Life projesi, Honda E’de de gördüğümüz neo-retro tasarım karakteriyle ilgi çekmeyi başarmıştı. Markanın resmi kaynakları tarafından 2025 yılında seri üretime geçirileceği bilgisinin de paylaşılması sebebiyle konseptte kalmayacağını gördüğümüz model için kısa süre önce önemli bir gelişme gündeme getirildi. Almanya merkezli Automobilwoche tarafından paylaşılan detaylarda, marka içerisinde Life’ın giriş seviyesi niteliklere uygun olmadığı gerekçesiyle iptal edildiği ve yeni bir tasarım yaklaşımı odağında farklı bir projeye başlandığı bilgisi dikkat çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen ID Life için ID.3’ün altında konumlanacağı bilgisi paylaşılmıştı

Halihazırdaki ID ürün gamı “ID.3” ile başlayan Volkswagen’in, Life konseptini ID.2 olarak seri üretime taşımak istediği ilk andan beri biliniyor. Polo ile paralel olarak B segmentinde konumlanmasına karşın, elektrikli altyapının getirdiği avantajlar sayesinde C segmentine göz kırpacak nitelikte iç yaşam alanı sunması hedeflenen modelin tasarım ekibinin kararıyla iptal edildiğini görüyoruz. Departmanın başında yer alan deneyimli isim Jozef Kaban ve ekibinin, gelinen son noktada Life’ın tasarım dinamiklerinden memnun olmadığı ve tamamen farklı bir yaklaşımda yeni bir araç için çalışmalara başladığı bilgisi de dikkat çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Retro tasarım çizgilerinin yerine daha modern bir felsefesinin benimseneceği yeni projede, genç kullanıcı kitlesine hitap odağında multimedya ve bağlanılabilirlik özellikleri de ön planda olacak gibi görünüyor. ID.2 adıyla seri üretime geçişi tarafında herhangi bir değişimin gündemde olmadığı aracın başlangıç fiyatının 20.000 euro dolaylarında tutulmak istendiği de biliniyor. Aynı zamanda ID ürün gamının en erişilebilir ismi olacak ID.2’nin 2026 yılında “X” versiyonuyla crossover niteliklerinde ikinci bir versiyonu da planlanıyor. MEB platformu üzerine inşa edilen ID. Life için 234 PS güç ve 400 kilometrelik menzil gibi dikkat çeken rakamsal veriler paylaşılmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Dacia’nın ilk elektrikli otomobili Spring Electric ile tanışın

Read More