Omicron varyantıyla aynı isme sahip kripto para rekor kırdı


OMIC, Kasım ayının başında piyasaya çıkmıştı ve geçen haftanın büyük bir bölümünde 65$ civarında sabit bir seviyede işlem görüyordu. Ancak hafta sonu boyunca, kripto para birimi %1.000’e yakın bir artışla 689$’a yükseldi. Yeni Omicron koronavirüs varyantı ile aynı adı paylaşan token hafta sonu yükselişe geçti.

Bu yükseliş Dünya Sağlık Örgütü’nün Güney Afrika’da keşfedilen yeni bir COVID-19 türünü resmen adlandırmasından sonra geldi. Yeni varyant Omicron olarak adlandırıldı. Bunun ardından kripto para birimi OMIC, hafta sonu boyunca BTC ve ETH’den daha iyi performans göstermiş gibi görünüyor, ancak bu yükseliş söz konusu kripto para biriminin, değerli bir yatırım olduğu anlamına gelmiyor.

Omicron varyantıyla aynı isme sahip kripto para rekor kırdı

omicron

Omicron’un resmi web sitesi kendisini “Arbitrum üzerine kurulu merkezi olmayan bir para birimi protokolü” olarak tanımlıyor. Her bir OMIC tokeninin bir dizi varlık tarafından desteklendiği” belirtiliyor. Ancak yine de bu token hakkında bilinenler şimdilik az. Projenin resmi Twitter hesabı, OMIC’in yükselişiyle ilgili haberleri şimdilik gururla paylaşıyor.

Bu projenin kötü niyetli olduğunu gösterecek hiçbir şey olmamasına rağmen, OMIC’in ani yükselişi Squid Game tokenine paralellik gösteriyor.

SQUID’in aynı adı taşıyan hit Netflix şovuyla resmi bir bağlantısı yoktu – ve jeton 2,861 $’a çıktıktan sonra 0,01 $’ın altına düştü. Burada da aynı durum yaşanabilir. Bu nedenle buna dikkat etmekte fayda var diyebiliriz.

Read More

Yorum yapın