OGS tarih oluyor! Geri sayım başladı


Otoyol ve köprü geçişlerinde, 1 Nisan 2022 tarihinden itibaren Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) tarih olacak. Bunun yerini Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) alacak. Söz konusu sistem değişikliği kendisini tabelalarda da göstermeye başladı.

Bugün sabahın erken saatlerinde, ICA Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu İşletmesi ekipleri Avrupa yakasındaki gişelerde çalışmaların başladığı ortaya çıktı. Kuzey Marmara Otoyolu’ndaki gişelerde yer alan tabelaların üstündeki OGS çıkartmaları, sökülerek yerlerine HGS çıkartmaları konuyor. Gişelerde ise elektronik sistem, 1 Nisan’a geçildiği 00.00 saatinde otomatik olarak iptal edilecek.

OGS tarih oluyor! Geri sayım başladı

ogs

Yapılan açıklamada OGS etiketi olan araç sahiplerine ilgili bankalar tarafından ücretsiz olarak HGS etiketi verileceği ve hesaplarının da HGS’ye dönüştürüleceği belirtildi. OGS’den HGS geçiş oranı yüzde 70’i aşmış durumda. İnsanlar HGS’ye ilgi gösteriyor, bankalarda da yeterli miktarda HGS etiketinin bulunduğunu belirtmeliyiz. OGS’den HGS’ye geçilmek için:

– OGS cihazının alındığı bankaya 31 Mart’tan önce başvuru yapılacaktır.

– İptal edilen OGS’nin yerine HGS hesabı açılması gerekmektedir.

– Tüm geçişlerin ücretleri HGS hesabından tahsil edilecektir.

– OGS cihazının iptalinden önce yapılan ve henüz tahsil edilmeyen geçiş ücreti, kapatılacak OGS hesabındaki bakiyeden tahsil edilecek.

– İşlemden sonra OGS hesabında halen para bulunuyor ise ilgilinin banka hesabında ya da kredi kartına iade edilecek.

Read More

Yorum yapın