Nothing Phone için kötü haber! Başka bahara kaldı


OnePlus’ın eski kurucu ortağı Carl Pei tarafından kurulan Nothing şirketi, kamuoyunun fazlasıyla dikkatini çekmişti. Şirket tarafından yapılan arka kasası tamamen şeffaf Nothing Phone (1) modeli ise, bir anda akıllı telefon dünyasının gündemine oturmuştu. Gerçekten de telefonun tanıtım tarihine kadar neredeyse her gün farklı bir sızıntıyla gündemi meşgul eden bu cihaz, tanıtım tarihinden itibaren neredeyse bir anda unutuldu. Özellikle ekran hatalarıyla kullanıcılarının canını sıkan yeni akıllı telefondan bir kötü haber daha geldi.

Kutudan Android 12 tabanlı Nothing OS işletim sistemiyle çıkan Nothing Phone (1), aslında neredeyse saf Android kıvamında bir sürüme sahip.

Nothing Phone için kötü haber! Başka bahara kaldı

Bu nedenle de kullanıcılar, Android 13 güncellemesinin çok kısa bir süre içerisinde servis edileceğini düşünüyorlardı. Ancak yapılan açıklamalar durumun hiç de sanıldığı gibi olmadığını gösteriyor.

Carl Pei tarafından yapılan son açıklamada, Android 13 güncellemesinin üzerinde çalışılmaya devam edildiği ve bu güncellemenin Ocak 2023 ile Haziran 2023 tarihleri arasında bir zamanda servis edileceği söylendi. Bu hem oldukça ucu açık bir tarih hem de bir hayli uzun bir bekleme süresi manasına geliyor. Tabi böylesi bir durumda da Nothing Phone (1) kullanıcılarının homurdanması son derece normal olsa gerek. Bakalım önümüzdeki günlerde Pei, bu tarihi netleştirecek yeni bir bilgi verecek mi?

Read More

Yorum yapın