Nothing, ilk 1 Nisan şakasını eleştirel telefon Another (1) ile yaptı

Arkasında Carl Pei’nin yer aldığı Nothing şirketinin ilk 1 Nisan şakası gülümseten telefon Another (1) ile yapıldı.

OnePlus kurucularından Carl Pei‘nin pazarda ses getiren ilginç isimli şirketi Nothing, bugün 1 Nisan tarihine özel olarak adı “Another” olarak değiştirilen Twitter hesabı üzerinden Another (1) isimli telefon modelini görücüye çıkardı. Bu telefon bir şaka olması yanında sektörel eleştiri özelliğine de sahip. Model için buradan ulaşabileceğiniz sayfayı açan firma, burada “Daha önce buna benzer bir telefon gördünüz. Uçtan uca monotonluğu yaşayın. İlham verecek düzey ilhamsız. Kesinlikle orijinal değil ve diğer her şeyle tamamen aynı. Bu sadece bir başka (1).” ibarelerine yer verdi.

Another (1) adını kullanmayı spesifik olarak başka bir standart Android telefon modeli üzerinden tercih eden firma, sektörün artık yenilikçi olmadığından ve uzun zamandır kendisini tekrar etmesinden yakınıyor ve bunda genel olarak haklı görünüyor. Firmalar biliyorsunuz artık fark yaratabilmek adına yaratıcı katlanabilir telefonlar geliştirmeye çalışıyor. Çünkü diğer telefonların görünüşleri yıllardır büyük değişiklikler görmüyor. Birçok kişi Nokia’nın inanılmaz yaratıcı olduğu cep telefonu dönemini özlüyor.

“Şaka bir yana, herkesi takip etmek kolay ama biz bu değiliz.” diyen Nothing, “Aslında ne geliyor biliyor musun? Phone (1). Ve başka hiçbir şeye benzemiyor.” açıklamasını da yapıyor. İlk donanım ürünü Nothing Ear 1 kablosuz kulaklık ile çok fazla olumlu yorum alan firmanın ilk “gerçek” akıllı telefon modeli Nothing Phone 1, önümüzdeki aylarda görücüye çıkarılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şimdilik tasarımı tam olarak gösterilmeyen telefon, firmanın iddiasına göre sektörü sallayacak özellikler sunacak. Çok yüksek ihtimalle şeffaf bir gövde yapısını benimseyecek Snapdragon işlemcili telefon, Nothing OS üzerine kurulacak.

Firmanın Android üstüne kurulacak arayüz yapısı olan Nothing OS, aktarıldığı kadarıyla Nothing Ear 1 özelinde üç yıl boyunca ana sürüm, dört yıl boyunca da güvenlik güncellemesi alacak şekilde tasarlanıyor.

İlk akıllı telefonu ile büyük fark yaratma konusunda çok büyük iddialara bulunan firma, umuyoruz burada oluşan beklentiyi tam olarak karşılayabilir. Çünkü internet Another (1) benzeri paylaşımları / şakaları kesinlikle unutmuyor. Hatta bu konuda firmaya bir Twitter kullanıcısından basitçe bir uyarı da gelmiş durumda: “Bunun gibi şakalar gelecekte sizi ısırabilir...”

Say hello to just Another (1).

You’ve seen a phone just like this before.

Experience edge-to-edge monotony. It’s inspiringly uninspired. Utterly unoriginal. And exactly the same as everything else.

Coming to bore you soon.https://t.co/pLWW07l8G7 pic.twitter.com/2FHHI5ELr1

— Another (@nothing) April 1, 2022

Nothing Phone 1 yanında bu da ilginizi çekebilir: Motorola’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi

Read More