Nokia rakiplerini solladı!


Nokia markası Amerika Birleşik Devletleri’nde güçlü varlığını her zaman korudu ve ABD pazarındaki en iyi beşinci akıllı telefon markası olmayı başardı. Şirket şu anda mobil sektöründe Apple, Samsung, Xiaomi gibi markalar ile rekabet etse de bazı pazarlarda sağlam konumunu korumaya devam ediyor.

Nokia rakiplerini solladı!

Nokia’nın başarısı C100’ün bu yıl en çok satılan 15. akıllı telefon olduğunu da gösteren en son IDC raporunda ortaya çıktı. Rapor, Nokia C200’ün de 2022’de başarılı bir performans gösterdiğini gösteriyor. IDC slaytı, Nokia akıllı telefon sevkiyatlarında 2022 yılının ikinci çeyreğinde, ilk çeyreğe ve bir önceki yıla kıyasla bir artış olduğunu gösterdi. Amerika Birleşik Devletleri pazarı Nokia için büyük bir vaatte bulunuyor ve 2022’nin üçüncü çeyreğinde güçlü bir performans sürdürmeyi bekliyor.

📢 Congratulations to @HMDGlobal. @Nokia became the🏆 #5 Smartphone Brand in the USA 🇺🇸 🔝

➡️This has always been a challenging market for Nokia

➡️The new Nokia C100 and Nokia C200 (@Google Android 12) are very successful launches

➡️The C100 became the #15 most sold in 2Q22 pic.twitter.com/bYvpPrzBTq

— Francisco Jeronimo (He/Him) (@fjeronimo) September 1, 2022

Analist IDC, raporun arkasındaki detayları sağlamadı, ancak önceki IDC ve Strategy Analytics’in 1. Çeyrek raporlarıyla uyumlu sonuçlar çıktı. Nokia, telefon pazarında dünya çapında lider bir oyuncu. Nokia Mobile, akıllı telefonları da içerecek şekilde pazar payını hızla genişletiyor ve ABD’de olumlu bir dönüşün keyfini çıkarıyor. Önceki bir rapora göre, Nokia Mobile’ın Avrupa’daki büyüme profili, %87 ile Kuzey Amerika’ya kıyasla %31 ile daha az etkileyiciydi. Nokia’nın ABD’deki performansına ilişkin IDC raporu, markanın odak noktasının bir yansıması ve şirketin geneli için güçlü mali tablolara dönüşmekte. 2021’den bu yana Nokia, hem Avrupa’da hem de Kuzey Amerika’da çok güçlü performanslar sergiledi. 

Read More

Yorum yapın