NIU’dan bisiklet gibi şık tasarımlı elektrikli motosiklet

NIU elektrikli motosiklet

Elektrikli motosiklet pazarına NIU firmasından modern görünen bir seçenek daha eklendi. Bu sefer NIU SQi ses getirmeyi başardı.

NIU SQi, şimdilik sadece Çin pazarına özel bir elektrikli motosiklet modeli. Ürünü küresel pazarlar için de düşünen ancak henüz bu konuda bir tarih vermeyen firma, modeli oldukça modern bir çizgide tasarlamayı başarmış. Bünyesinde yasal limitler çerçevesinde elektrikli bisiklet sayılması için pedallar olan ancak bunlar geride olduğundan pedal ile sürüşe aşırı uygun olmayan NIU SQi, yine bisiklet sınıfında kalması için maksimum 25 km/s hıza çıkabiliyor. Bu açıdan sadece şehir için kullanımına özel olan seçenek, teknik olarak verilen bilgiye göre 400W gücünde bir elektrik motoru üzerine kuruluyor.

Pil tarafında 20Ah (960 Wh) ya da 24Ah (1,152 Wh) seçenekleri sunulan elektrikli motosiklet, kullanıma, yol şartlarına ve sürücü ağırlığına bağlı olarak 65 ila 75 km arasında menzil getiriyor. Pil paketi kolay şarj için çıkarılabilen NIU SQi, iki kişiyi rahatlıkla taşıyabiliyor, çiftli süspansiyon sistemine sahip ve disk frenler taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gelişmiş bir akıllı telefon entegrasyonu olan NIU SQi, açıklandığı kadarıyla yerleşik GPS’e de sahip. GPS sayesinde motosikletin konumu anlık olarak takip edilebiliyor, bu durum hem park kolaylığı sağlıyor hem de hırsızlığa karşı koruma getiriyor. Dikkat çeken modelin Çin fiyatı versiyona bağlı olarak 1.300-1.400 dolar arasında değişiyor.

Bu da ilginizi çekebilir: Triumph TE-1 elektrikli motosiklet modeli

Read More