Nissan’dan elektrik geleceğini şekillendirecek motor sporları hamlesi

Nissan e dams

“e.dams” ile birlikteliğini yeni boyuta taşıyan Nissan, Formula E Dünya Şampiyonası’na katılımının tam mülkiyetine sahip oldu.

Şu sıralar Ariya modeliyle Avrupa’nun gündeminde olan Nissan, elektrik geleceğiyle ilgili önemli adımlar atmaya devam ediyor. 2030 yılından itibaren tam elektriğe geçiş için hazırlanan marka, mühendislik tarafında elini güçlendirecek ciddi bir yatırım gerçekleştirdi. Bu kapsamda “e.dams” yarış takımını satın alan Nissan, böylece ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası’na katılımının tam mülkiyetine sahip oldu. Nissan’ın Formula E’ye katılımı, şirketin Ambition 2030 planında ortaya konulan elektrikli araçlara geçiş ve sürdürülebilirliğe yönelik uzun vadeli taahhüdünü destekliyor. Dolayısıyla bu satın alma, Japon üreticinin Formula E projesinin tam kontrolünü sağlamış durumda. Şu anda Fransa’nın Le Mans kentinde bulunan takım, 8. Sezonda planlandığı gibi yarışmaya devam edecek.

Nissan, “e.dams” satın almasıyla motor sporlarına bağlılığını sürdürme amacında

Gerçekleştirdikleri bu yatırımla ilgili açıklamalarda bulunan Nissan’ın üst düzey yetkilisi Ashwani Gupta; “Bu; bütün Nissan çalışanları, her yerdeki hayranlarımız ve müşterilerimiz için heyecan verici bir zaman” dedi. 85 yılı aşkın süredir yarışlardayız ve kazanma arzumuz sürekli olarak bizi ileriye taşıyor. Yarışırken öğreniyoruz ve Formula E şampiyonasını yönlendiren teknolojik ilerlemenin durmak bilmeyen hızı, müşterilerimiz için daha da iyi arabalar tasarlamak ve geliştirmek için bize birçok fırsat sağlayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

E.dams takımını satın almamız, yalnızca Formula E’ye olan uzun vadeli bağlılığımızı değil, bir bütün olarak heyecan verici, yüksek performanslı motor sporları dünyasına olan bağlılığımızın da bir göstergesi. Yalnızca rekabet değil, sıfır emisyon ve sürdürülebilir çözümlere olan bağlılığımızı göstermek, yenilikçi ve heyecan verici sürüş deneyimleri sunmak konusunda da tutkuluyuz. Bu satın alma, işimizin stratejik elektrikli araca geçme hedeflerinde bizi daha da güçlendirecek.” ifadelerine yer verdi. Üç Takım Şampiyonası şampiyonluğu olan e.dams, Formula E’deki en başarılı takım ünvanıyla öne çıkıyor. Serinin başlangıcından bu yana yarışan takım, zengin bir tamamen elektrikli yarış deneyimi kazanmı durumda.

Read More