Nintendo Switch Pro ya da Switch 2 hemen gelmeyecekNintendo Switch Pro

Uzun zamandır gündemden olan Nintendo Switch Pro ya da bir sonraki nesil Switch, net olarak hemen tanıtılmayacak.

Nintendo Switch Pro modeli için geçtiğimiz yıl birçok bilgi ortaya çıktı. Hatırlamak adına portatif oyun konsolu 8 nm üretim sürecinden çıkan Dane kod isimli bir işlemci üzerine kurulacak denildi. Buna ek olarak yeni portatif konsol Nvidia’nın yeni bir grafik birimine sahip olacak ve DLSS desteği getirecek bilgisi de çok ses getirmişti. TV’lere 4K çözünürlükte oyun aktarabilecek denilen Switch Pro, 7 inç boyutunda Samsung imzalı bir OLED ekran panel üzerine kurulacak bilgisinin merkezinde de yer alıyordu. İşte bu model, geçtiğimiz ay 2022 bitmeden gelecek söylentisiyle gündeme gelmişti. Bu beklentiyi bitiren ise Nintendo CEO’su Shuntarō Furukawa oldu. Furukawa, 2023’ün ikinci çeyreğinden önce yeni bir donanım tanıtmayacaklarını net olarak belirtti. Çip krizi tam olarak bitmeden yeni bir donanım üzerine odaklanmak istemediği aktaran firma, bu açıdan 2023 yılını da boş geçebilir. Çünkü tedarik ve çip sıkıntılarının 2023 yılında da sürmesi bekleniyor.

Firmadan gelen en son oyun cihazı Nintendo Switch OLED olmuştu. Model, isminde de geçtiği üzere OLED ekranı ile fark yaratan bir oyun konsolu oldu. Switch OLED, kaçıranlar için orijinal Switch ile benzer yapıyı sürdürüyor. Yani ürün istenirse taşınabilir olarak kullanılabiliyor, istenirse de elde oyun keyfi yaşatıyor. Modelde bir performans artışı yer almıyor. Bünyesinde 7 inç boyutunda 720P çözünürlüklü bir derin siyahlar ve canlı renkler getiren OLED ekran yer alan ürün, 64 GB gibi yetersiz görülen bir dahili depolama ile geliyor. Bir önceki modelde 32 GB dahili depolama bulunuyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bağlı televizyonlara 4K görüntü aktarabilen yani 4K TV’lerde yüksek çözünürlüklü oyun keyif yaşatan konsol, stant ünitesinde bir LAN portu taşıyor. Daha iyi ses deneyimi getirdiği aktarılan Switch OLED, genel olarak büyük bir güncelleme getirmediği için çok fazla ses getirmedi. Ancak OLED ekran genel olarak çok beğenildi.

Not: Görsel temsilidir.

Olası Nintendo Switch Pro yanında bu da ilginizi çekebilir: Kendi dengesini kurabilen elektrikli motosiklet

Read More